هفته‌نامه اکونومیست این هفته در مقاله‌ای وضعیت کنونی کادیلاک و لینکلن، دو مارک لوکس جنرال موتورز و فورد را با رقیبان آلمانی‌شان مقایسه کرده است. 
در این مقاله آمده از زمان فرانکلین روزولت، ماشین رسمی رییس جمهوری آمریکا همیشه لینکلن یا کادیلاک بوده است. روزولت خود یک لینکلن داشت ولی بعد از آن که کادیلاک ضدگلوله آل کاپون، تبهکار مشهور آمریکایی ضبط شد، این ماشین هم به رئیس جمهوری آمریکا رسید. 
در سال‌های اخیر این دو کارخانه تلاش کردند دوباره به روزهای خوش گذشته برگردند، اما بهترین سال‌های کادیلاک و لینکلن همچنان برایشان خاطره باقی‌مانده است. در حالی که در سال ۱۹۹۰  هریک حدود ۲۵۰ هزار دستگاه ماشین فروختند، سال گذشته فروش کادیلاک ۱۵۲ هزار و ۳۹۰ دستگاه و فروش لینکلن هم ۸۵ هزار و ۶۴۳ دستگاه بود. 
در لغتنامه وبستر نام کادیلاک با «بهترین» معنی شده است. اما فروش این مارک در سال‌های اخیر نشان داده که به نظر خریداران، ب ام و، بنز و لکسوس از این ماشین بهتر است. در اروپا بیش از یک دهه تلاش جنرال موتورز برای جلب نظر بازار به محصولات لوکس کادیلاک نتیجه نداشته است. 

کادیلاک XTS
اما اگر در دنیا یک جا باشد که ثروتمند زیاد دارد و ثروتمندانش دوست دارند سوار ماشین‌های بزرگ و چشم نواز پز بدهند، آنجا چین است. به همین دلیل است که جنرال موتورز می‌خواهد مدل جدید XTS خود را در این کشور تولید کند. XTS سدان بزرگی است که با ب ام و سری هفت رقابت می‌کند و جنرال موتورز می‌خواهد آن را در کارخانه‌ای در شانگهای بسازد. تا پایان امسال، کادیلاک یک مدل جدید دیگر به نام ATS هم به بازار می‌فرستد که با ب ام و سری ۳ رقابت خواهد کرد. 
زندگی اشرافی برای تازه به دوران رسیده‌های چینی حدی ندارد. آن‌ها پارسال ۳۰ هزار دستگاه کادیلاک خریدند. فروش این مارک نسبت به سال پیش از آن ۷۳ درصد بیشتر بود. با این حال این تعداد با فروش ب ام و قابل مقایسه نیست. کارخانه آلمانی در مدت مشابه ۲۱۷ هزار دستگاه ماشین در چین فروخت. 

کادیلاک ATS
فروش بیوک (مارک لوکس دیگری از جنرال موتورز اما در سطحی پایین‌تر از کادیلاک) هم به لطف خریداران چینی بهتر شده است، اما مدیران جنرال موتورز معتقدند تلاش برای افزایش فروش کادیلاک باعث می‌شود تا هزینه‌ها برای عرضه مدل‌های لوکس‌تر جدید کمتر شود. 
دان اکرسون، مدیر جنرال موتورز، ماه گذشته در حاشیه نمایشگاه خودرو پکن گفت که این کارخانه به جز XTS و ATS تلاش خواهد کرد هر سال یک کادیلاک جدید به بازار عرضه کند تا بتواند به هدف فروش سالانه ۱۸۰ هزار دستگاه در چین دست یابد. 
کادیلاک گرچه دیر با رقیبان اروپایی‌اش برای فتح بازار چین همراه شده است، اما باز هم از رقیب هموطنش، لینکلن پیش است. لینکلن حتی یک مدل هم با خود به نمایشگاه پکن نبرد. مدیران فورد معتقدند قبل از اینکه مارک لوکس خود را به سراسر جهان ببرند، باید مشکلات لینکلن را در خانه حل کنند. از طرف دیگر فروش بسیار کم لینکلن در بازار آمریکا این تردید را به وجود آورده است که فورد می‌خواهد به طور کلی از خیر تولید این مارک بگذرد. 

لینکلن MKZ
تنها شانس لینکلن شاید موفقیت مدل جدید MKZ باشد که امسال در نمایشگاه نیویورک رونمایی شد. مکس ولف، طراح این خودرو مدیران فورد را راضی کرده که در طراحی نسل جدید این ماشین کمی‌ بی‌پرواتر باشند. سقف تمام شیشه‌ای این ماشین با فشار دکمه‌ای کنار می‌رود و لینکلن به جای جلو پنجره همیشگی خود که به «آبشار» مشهور است، از شکلی استفاده کرده که آقای ولف آن را به شاهینی با بال‌های گشوده تشبیه کرده است.
اما احیای مارکی که متوسط سن خریدارانش ۶۵ سال است کار آسانی نخواهد بود. فورد خوش‌بینانه امیدوار است این میانگین سنی را به ۵۷ سال کاهش دهد. جو فیلیپینی، تحلیلگر مؤسسه مشاوره اتو ترندز می‌گوید در حالی که کادیلاک به نظر به سمت مسیری درست در حال حرکت است، اما هنوز معلوم نیست شاهین لینکلن با بال‌های گشوده‌ به کجا پرواز خواهد کرد؟