سام نخعی 
راننده سابق مسابقات اتومبیلرانی
۱- بعد از صد سال، روسیه میزبان یک مسابقه فرمول یک بود. این مسابقه در پیست زیبای سوچی و در کنار استادیوم المپیک زمستانی برگزار شد. پیست سوچی طوری طراحی شده است که سبقت گرفتن در آن بسیار سخت است. در اولین روزها، به دلیل نو بودن سطح پیست، ماشین‌ها چسبندگی کافی روی سطح پیست نداشتند. اما به مرور زمان چسبندگی بیشتر شد و در نتیجه زمان‌های سریعتری در این پیست ثبت شد. 
پیست سوچی جزو پیست‌های پرسرعت طبقه بندی می‌شود و در ۶۰ درصد طول پیست رانندگان با حداکثر سرعت حرکت می‌کنند. از این نظر سوچی شبیه پیست سنگاپور اما سریعتر است. قبل از مسابقه پیش بینی‌ها براساس شبیه سازی شرایط مسابقه نشان میداد که رانندگان باید دو تا سه بار لاستیک عوض کنند. در طول مسابقه بیشتر رانندگان دو بار لاستیک عوض کردند و نیکو رزبرگ، راننده مرسدس تنها با یک بار تعویض لاستیک مسابقه را تمام کرد.

۲ – جولز بیانکی، راننده تیم ماروسیا بعد از تصادف خطرناکش در ژاپن هنوز تحت درمان است. ماروسیا به احترام جولز بیانکی تنها با یک ماشین در مسابقات شرکت کرد. ماشین بیانکی برای مسابقه آماده شد اما در گاراژ باقی ماند. بعد از این حادثه، چارلی وایتینگ، مدیر برگزاری مسابقات، گزارش مهمی برای فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی تهیه کرد. این گزارش به تغییر قوانین در مسابقات سال آینده منجر خواهد شد. هنوز در این باره تصمیم قطعی گرفته نشده اما یکی از پیشنهادها استفاده از زمانی به نام «دلتا تایم» است. این روش در مسابقات ۲۴ ساعته لومان استفاده می‌شود. با این روش در محدوده‌ تصادف سرعت محدود می‌شود. نمونه ساده‌تر این روش در حال حاضر در مسیر گاراژ به کار گرفته می‌شود. در صورت به کارگیری «دلتا تایم» طراحان با چالش تازه‌ای روبرو خواهند بود. آنها حالا باید ماشین‌ را طوری طراحی کنند که حداکثر عملکرد را با توجه به این محدودیت در اختیار راننده بگذارد.

۳ – تورو روسو در زمان‌گیری و مسابقه دو تیم متفاوت بود. دانیل کیویات و ژان اریک ورن هر دو در زمان‌گیری بسیار خوب بودند. اما نتوانستند این فرم خوب را به مسابقه منتقل کنند. دلیل این مسئله طراحی خودروی تورو روسو است. ماشین این تیم طوری طراحی شده است که در یک دور بسیار خوب زمان ثبت میکند.‌ اما کیفیت ماشین در طول چندین دور و در طول یک ساعت و نیم مسابقه به همان خوبی نیست. دلیل دیگر مصرف بالای بنزین این ماشین است که رانندگان تیم را مجبور می‌کند برای مدیریت بنزین از سرعت خود کم کنند. 

۴ – تیم مرسدس برای اولین بار در مسابقات قهرمان شد. بسیاری این قهرمانی را مدیون راس براون، مدیر پیشین این تیم می‌دانند. تیمی که امسال به قهرمانی رسید، تیمی است که راس براون ساخت و نیکی لائودا و توتو وولف، مدیران کنونی تیم امسال با آن قهرمانی را جشن گرفتند. موتور بسیار خوب مرسدس هم تاثیر زیادی در این قهرمانی داشت. ماشین پنج راننده اول مسابقه روسیه به موتور مرسدس مجهز بود. 

۵ – لوییس همیلتون راننده بدون اشتباه مسابقه روسیه بود. او حالا با ۳۱ پیروزی به اندازه نایجل منسل، راننده هموطنش در فرمول یک پیروز شده است و به احتمال زیاد به زودی به پرافتخارترین راننده فرمول یک انگلستان بدل خواهد شد. با این حال به نظر من در مسابقه روسیه، نیکو رزبرگ عملکردی استثنایی داشت و توانست تنها با یک بار تعویض لاستیک مسابقه را تمام کند و به همین دلیل فکر میکنم او بهترین راننده مسابقه روسیه بود. 

۶ – تیم لوتوس با قراردادی که با مرسدس بست از سال آینده از موتورهای کارخانه آلمانی در خودروهایش استفاده می‌کند. لوتوس تلاش می‌کند تا با پاستور مالدونادو و رومن گروژان و البته با ماشین بهتری در سال آینده در مسابقات حاضر باشد. ماندن نیکو هالکنبرگ هم در فورس ایندیا حتمی شده است. اما هنوز همه نگاه‌ها به فرناندو آلونسو و تیم آینده او است. همه انتظار دارند که او به مک‌لارن برود اما مک‌لارن هنوز ترکیب رانندگان جدیدش را اعلام نکرده است و همین باعث شده وضعیت رانندگان این تیم و مخصوصا جنسن باتن نامشخص باشد.