با وجود رکود در بازار خودرو، اجرای برجام و رفع تحریم‌های هسته‌ای باعث شد صادرات رنو به ایران در شش ماه گذشته سه برابر و نیم بیشتر شده به بیش از ۳۴ هزار دستگاه برسد.

رنو اعلام کرد در ششمین ماه سال جاری میلادی، هشت هزار و ۶۵۰ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده است.

فروش رنو به ایران در ژوئن ۲۰۱۶ برابر با خرداد ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از دو برابر ارشد کرده است. خودروساز فرانسوی در ژوئن ۲۰۱۵ تنها چهار هزار و ۱۲۰ دستگاه خودرو به ایران صادر کرده بود.

فروش رنو به ایران در ژوئن امسال نسبت به ماه قبل از آن نیز رشد ۱۷ درصدی داشته است. در می‌ امسال ۷۳۸۴ دستگاه از محصولات رنو به ایران فروخته شده بود.

رشد ۳.۵ برابری

در نیمه نخست سال جاری میلادی که توافق هسته‌ای به اجرا گذاشته شده در مجموع ۳۴ هزار و ۱۲۴ دستگاه از محصولات رنو در ایران مونتاژ شده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳.۵ برابری داشته است.

در شش ماهه نخست سال گذشته میلادی، ۹ هزار و ۷۵۰ دستگاه از محصولات رنو در ایران تولید شده بود.

در حالی که هنوز مشکلاتی برای از سرگیری روابط اقتصادی با کشورهای دیگر وجود دارد و از جمله هنوز ارتباط بانکی ایران و جهان به طور کامل برقرار نشده است، رنو توانسته تا حد زیادی صادرات خود به ایران را افزایش دهد.

خودروی لوگان پرفروش‌ترین محصول این شرکت در ایران است که با نام ال۹۰ و به‌صورت سی‌کی‌دی مونتاژ می‌شود.

در سال گذشته میلادی ۵۱ هزار و ۵۰۰ دستگاه رنو به ایران صادر شده است که این رقم نسبت به سال قبل از آن رشد ۵۶ درصدی داشته است. رنو در سال ۲۰۱۴، ۳۳ هزار دستگاه خودرو در ایران فروخت و فروشش در سال ۲۰۱۳ نزدیک به ۴۰ هزار دستگاه بود. بیشترین میزان فروش رنو در چهار سال گذشته در سال ۲۰۱۲ بود که این کارخانه ۱۰۰هزار و ۷۸۳ دستگاه از محصولات خود را به ایران صادر کرد.

منبع: تسنیم