فورد با رونمایی از سومین نسل از مدل جی‌تی در نمایشگاه خودروی دیترویت همه را غافلگیر کرد. سوپرکار جدید به موتور شش سیلندر ۳.۵ لیتری «اکو بوست» فورد با قدرت ۶۰۰ اسب بخار مجهز است و از نیمه دوم سال آینده میلادی  و در تعدادی محدود به بازار عرضه خواهد شد. همزمان  فورد با آن در مسابقات ۲۴ ساعته لومان شرکت خواهد کرد.
توجه به این سوپرکار تاحدی زیاد بود که حتی دیگر مدلهای جدید فورد در دیترویت را تحت تاثیر قرار داد و آن را به ستاره نمایشگاه دیترویت امسال تبدیل کرد. جی‌تی گل سرسبد بخش تازه‌ای از فورد است که با نام «فورد پرفورمنس» همه ماشین‌های تقویت شده کارخانه آمریکایی را زیر چتر خود می‌برد. فورد اف-۱۵۰ رپتر، موستانگ شلبی جی‌تی۳۵۰ آر دیگر مدلهای این بخش است که در دیترویت رونمایی شد. فورد می‌خواهد تا سال ۲۰۲۰ دوازده مدل جدید یا به‌روز شده در این بخش عرضه کند. 
نسل اول سوپرکار جی‌تی در سال ۱۹۶۴ با نام جی‌تی۴۰  ساخته شد. فورد با این خودرو در سال ۱۹۶۶ در مسابقه لومان برنده شد و این افتخار را سه سال پیاپی تکرار کرد. در سال ۲۰۰۴ و همزمان با صدمین سال تاسیس فورد، این کارخانه نسل دوم جی‌تی را با الهام از ماشین دهه شصت عرضه کرد و تا سال ۲۰۰۶ اندکی بیش از چهار هزار دستگاه از آن را تولید کرد. 

نسل سوم جی‌تی با نگاه متفاوتی از مدل پیشین طراحی شده است. طراحان در شکل دادن این خودرو برداشت بسیار مدرنی از سوپرکار دهه شصت فورد کرده‌اند. بدنه خودرو از گلگیرهای جلو به سمت اتاق باریک‌تر می‌شود و دور موتور را می‌پوشاند. به این ترتیب بالهای عقب که به سقف خودرو وصل می‌شود، بسیار بزرگتر به نظر می‌رسد. 
برای کاهش وزن بسیاری از بخش‌های ماشین از فیبرکربن ساخته شده است و درهای ماشین رو به بالا باز می‌شود. باله‌های عقب متحرک است و ارتفاع و زاویه‌اش با توجه به سرعت ماشین تغییر می‌کند. صندلی‌های ماشین ثابت است و در عوض راننده میتواند فرمان و پدال‌ها را با توجه به قدش تنظیم کند. مانند فراری، فورد جی‌تی هم یک نمایشگر پشت فرمان دارد که راننده می‌تواند بنا به نیاز اطلاعات مختلف را در آن ببیند. بقیه کنترل‌ها هم روی فرمان قرار داده شده است. 
نام موتورهای «اکو بوست» فورد تاکنون بیشتر به خاطر مصرف کم سوخت و کارایی بالا مشهور شده بود و استفاده از این نام در یک سوپرکار کمی عجیب به نظر می‌رسد. علاوه براین قرار دادن موتور شش سیلندر به جای موتور هشت سیلندر جی‌تی هم اقدام دیگری است که ممکن است طرفداران سنتی جی‌تی را مایوس کند. 

عملکرد این موتور به طور رسمی اعلام نشده اما شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ماشین حدود سه ثانیه و حداکثر سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت تخمین زده می‌شود. 
اما مارک فیلدز، مدیر اجرایی فورد می‌گوید این موضوع کاملا با تلاش‌های فورد در به کارگیری تکنولوژی مدرن هماهنگ است:
«در حالی که فورد در هر بخش از کارش فن‌آوری را به جلو می‌برد، خوب است به یاد داشته باشد که اولین نوآوری‌های این کارخانه نه در آزمایشگاه بلکه در پیست مسابقه خلق شد. ما به خلق فن‌آوری‌های جدید از طریق ساخت ماشین‌هایی که دیدنش ضربان قلب مردم را تندتر کند، بسیار علاقه‌مندیم.»
فورد سال آینده و همزمان با پنجاهمین سالگرد اولین پیروزی‌اش در مسابقات لومان با جی‌تی در این مسابقه شرکت خواهد کرد. همزمان این ماشین به صورت مجازی نیز به پیست خواهد آمد. فورد با همکاری مایکروسافت سوپرکار جدیدش را در بازی فورزا در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد داد.