فورد با رونمایی از نسل تازه مدل فیوژن در نمایشگاه دیترویت، نشان داد که برای مبارزه با هوندا اکورد و تویوتا کمری در بازار آمریکا بسیار جدی است. 
فورد همچنین فیوژن را  با موتور هایبرید و هایبرید شارژی عرضه می‌کند تا بتواند بخشی از خریداران شورلت ولت (مدل هایبرید جنرال موتورز) و تویوتا پریوس را هم به سوی این مدل جلب کند. 
این خودرو با دیدی محافظه‌کارانه طراحی شده است. ماشین براساس کانسپت ایوس طراحی شده که در نمایشگاه فرانکفورت عرضه شده بود و قرار است به عنوان الگوی نسل تازه مدل‌های فورد استفاده شود. با این حال می‌توان نسل جدید فیوژن را نسخه‌ای به روزتر از نسل پیشین خودرو قلمداد کرد. با اینکه بخش جلوی خودرو با جلوپنجره تازه و چراغ‌های جدید کاملاً متفاوت است، بخشی عقب خودرو کم و بیش به نسل پیشین شبیه است. 
نسل جدید فورد فیوژن در نیمه دوم سال میلادی به بازار آمریکا عرضه می‌شود. 
در شش سال گذشته فروش این مدل در آمریکا رشد خوبی داشته و سال گذشته فورد توانست نزدیک به ۲۵۰ هزار دستگاه فیوژن در آمریکا بفروشد.
زلزله در ژاپن و سیل در تایلند باعث شد سال گذشته فروش تویوتا کمری و هوندا آکورد کاهش یابد و فورد اکنون بهترین فرصت را دارد تا بتواند این فضای خالی را با مدلی جدید پر کند. 
اما رقابت در این بخش از بازار خودروی آمریکا بسیار مشکل است. سدان‌های متوسط بیش از نیمی از بازار خودروی آمریکا را شامل می‌شود و همه خودروسازان برای افزایش سهم خود از این بازار به سر و دست می‌شکنند. 
فولکس واگن با مدل پاسات که مخصوص بازار آمریکا ساخته شده، از سال گذشته به طور جدی در حال رقابت در این بخش است. همینطور کیا با مدل جدید اپتیما، رقیبی جدی و ارزان برای فورد فیوژن خواهد بود. مدل‌های جدید هوندا آکورد، نیسان آلتیما و مزدا ۶ هم از پاییز آینده به جمع رقبا اضافه خواهد شد. جنرال موتورز هم با نسل تازه‌ای از شورلت مالیبو در این بازار رقابت می‌کند. 

شورلت مالیبو
فورد قصد دارد فیوژن را تنها با موتور چهار سیلندر بنزینی به بازار عرضه کند و موتورهای ۳ لیتری و ۳.۵ لیتری شش سیلندر فعلی روی مدل‌های جدید سوار نخواهد شد. 
قوی‌ترین موتور، چهار سیلندر «اکوبوست» با حجم دولیتر است که می‌تواند ۲۳۷ اسب بخار نیرو تولید کند و مصرف بنزینش ۲۵ درصد بهتر از موتور شش سیلندر۳.۵ لیتری است. حجم موتور دیگر ۱.۶ لیتر است و مصرف آن ۹ لیتر در صد کیلومتر در شهر و ۶ لیتر در بزرگراه عنوان شده است. 
فورد همزمان با‌عرضه فیوژن با موتورهای بنزینی، آن را با موتور هایبرید هم به بازار عرضه می‌کند و کمی دیرتر، موتور هایبرید شارژی هم به این گروه اضافه خواهد شد. فورد می‌گوید مصرف مدل هایبرید، ۵ لیتر در صد کیلومتر خواهد بود و مصرف هایبرید شارژی به ۲.۵ لیتر در صد کیلومتر خواهد رسید.  
فورد این مدل را با نام موندئو در بازار اروپا عرضه خواهد کرد. مدل اروپایی بسیار شبیه به مدل آمریکایی است و علاوه بر اتاق سدان، یک مدل هچ بک و یک استیشن هم برای اروپا ساخته می‌شود. موادی که فورد برای ساخت بخش‌های داخلی موندئو استفاده خواهد کرد هم با فیوژن متفاوت است و کیفیت آن بهتر خواهد بود.