فورد همزمان با نمایش مدل دیگری از سوپرکار جدید خود در نمایشگاه شیکاگو اعلام کرد این خودرو را با همکاری کارخانه کانادایی «مولتیماتیک موتوراسپورتز» خواهد ساخت. این کارخانه در ایالت اونتاریو است و بیش از سه دهه است که در بخش مسابقات با فورد همکاری می‌کند. 
فورد نسل جدید جی‌تی را در نمایشگاه دیترویت رونمایی کرد. این خودرو سومین نسل از سوپرکار پرافتخار کمپانی آمریکایی است که همزمان با پنجاهمین سال کسب اولین افتخارش در مسابقات ۲۴ ساعته لومان به بازار عرضه خواهد شد. فورد جی‌تی در مسابقه سال ۱۹۶۶ رتبه اول، دوم و سوم را کسب کرد. فورد سال آینده با امید به تکرار این افتخار با مدل جدید در مسابقه شرکت می‌کند. 

به گفته مدیر فورد کانادا، دلیل انتخاب شرکت مولتیماتیک موتوراسپورتز تجربه این کارخانه در ساخت قطعات با فیبرکربن است. این شرکت کانادایی ۱۲ کارخانه در پنج گشور کانادا، آمریکا، مکزیک، انگلستان و چین دارد و سی سال است با فورد همکاری می‌کند. 
بخش‌های زیادی از این سوپرکار از آلومینیوم و فیبرکربن ساخته شده است. گفته می‌شود فورد تنها چند صد دستگاه از این خودرو خواهد ساخت و آن را به بازارهای سراسر جهان عرضه می‌کند. قیمت آن حدود ۲۰۰ هزار دلار برآورد شده است. 

فورد در نمایشگاه خودروی دیترویت مدل جی‌تی را با رنگ نقره‌ای نمایش داد. فورد جی‌تی به موتور شش سیلندر ۳.۵ لیتری «اکو بوست» فورد مجهز است و ۶۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. درباره عملکرد فنی این ماشین هنوز اطلاعات رسمی منتشر نشده اما پیش‌بینی می‌شود شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ماشین حدود سه ثانیه و حداکثر سرعتش ۳۲۰ کیلومتر در ساعت باشد. 
جی‌تی یکی از دوازده مدلی است که فورد می‌خواهد در بخش جدید خودروهای تقویت شده خود به بازار بفرستد. نام این بخش جدید «فورد پرفورمنس دیویژن» (Ford Performance Division) است و عملکردی مشابه با بخش AMG مرسدس-بنز دارد.