فورد در نمایشگاه خودروهای کلاسیک کنکور دلگانس که در پبل بیچ کالیفرنیا برگزار می‌شود نمونه بازسازی شده‌ای از مدل ۴۰ اسپشیال اسپیدستر، یکی از مشهورترین خودروهای کلاسیک جهان  را رونمایی کرد.

بازسازی این خودرو که ماشین شخصی ادسل فورد، پسر هنری فورد و مدیر این کارخانه تا سال ۱۹۴۳ بود، توسط یک شرکت کانادایی به نام «آر. ام. » و در طول یک سال انجام شد.

داستان ساخت این ماشین به اوایل دهه سی میلادی بر می‌گردد. در سال ۱۹۳۲ بعد از اینکه ادسل فورد از سفری به اروپا برگشت، از ائی تی گریگوری، مدیر طراحی فورد خواست تا یک ماشین اسپورت شبیه به آن چه که او در اروپا دیده بود برایش بسازد.

گفته می‌شود که ادسل از اولین طرح گریگوری خوشش نیامد و از او خواست تا ماشین را با ارتفاع کمتر و اسپورتی تر بسازد. گریگوری ماشین را براساس مدل فورد ۴۰ روداستر مدل ۱۹۳۴ ساخت اما شاسی آن بسیار متفاوت بود و ماشین به هیچ محصول فورد تا آن زمان شبیه نبود.

بدنه ماشین از آلومینیوم ساخته شده بود برای همین وزن آن حدود ۹۵۰ کیلوگرم بود.

در طراحی بدنه ماشین ازساخت هواپیما الهام گرفته شده بود و حتی شایع شده بود که حفاظ دور چرخ‌ها متعلق به یک هواپیما است. اگر چه موتور ماشین تنها ۷۵ اسب بخار قدرت داشت اما وزن کم ماشین باعث شده بود تا روداستر ادسل ماشین تند و تیزی باشد.

یخبندان زمستان ۱۹۳۹ باعث ترک خوردن موتور شد و گریگوری آن را با یک موتور جدید هشت سیلندر صد اسب بخاری عوض کرد. این قوی‌ترین موتور هشت سیلندر فورد در آن زمان بود.

ادسل تنها چند سال از سواری این ماشین لذت برد و در سال ۱۹۴۳ از دنیا رفت. بعد از مرگ او ماشین چند بار بین مالکان مختلف دست به دست شد تا در نهایت در سال ۱۹۵۸ به مبلغ ناچیز ۶۰۳ دلار به یک دریانورد از فلوریدا فروخته شد.

از این ماشین سی سال خبری نبود تا اینکه در سال ۱۹۹۹ در کنکور دلگانس دیده شد. پبل بیچ کنکور دلگانس نمایشگاه خیریه مشهور از خودروهای کلاسیک است که از سال ۱۹۵۰ هر سال در یک زمین بازی گلف در پبل بیچ در ایالت کالیفرنیا برگزار می‌شود.  در این نمایشگاه مسابقاتی بین خودروهای شرکت کننده برگزار می‌شود.

در سال ۲۰۰۸ یک کلکسیونر از ایالت تگزاس آن را به مبلغ یک میلیون و هشتصد هزار دلار خرید و بعد از مرگ این کلکسیونر ماشین در اختیار موزه ادسل و الانور فورد قرار گرفت.