فورد با انتشار اطلاعاتی درباره نسل جدید مدل کا از تمایلش برای رقابت در بازار خودروهای ارزان خبر داد. مدل جدید قرار است ظرف ١٨ ماه آینده به بازار عرضه شود و فورد می‌گوید قیمتش از مدل کنونی کمتر خواهد بود. 
فروش مدل کنونی کا اصلا خوب نیست و مدیران فورد تصمیم گرفته‌اند نسل جدید را با تغییراتی به مدل موفق فیستا شبیه کنند، آن را برخلاف مدل کنونی پنج در بسازند و با قیمت ارزنتری به بازار عرضه کنند. 
در سالهای اخیر بازارهای سنتی فودر از دو جهت تحت فشار قرار گرفته است. از یک سو مارک‌های لوکس در حال عرضه ماشین‌های کوچک هستند و از طرف دیگر مارکهای تازه‌ای به بازار آمده است که خودروهای بسیار ارزان عرضه می‌کنند. 
فورد موندیو ویگنال که در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شد واکنش این کارخانه به خودروسازان لوکس بود و نسل جدید فورد کا واکنشی به سازندگان خودروهای ارزان قیمت است. 

نکته اصلی در استراتژی جدید فورد ساخت خودرویی بر روی پلتفرم موجود است که بتوان آن را فرا‌تر از اروپا در بازارهای دیگر جهان هم فروخت. برخلاف رنو و نیسان که ماشینهای ارزانشان را با مارک دیگری می‌فروشند، فورد تصمیم گرفته است برای این کار مدل کا را با تعریف جدید به بازار عرضه کند. مدیران فورد معتقدند که این کارخانه همیشه در عرضه مدلهایی برای بازارهای مختلف تحت نام فورد موفق بوده و معرفی یک مارک تازه خریداران را گیج می‌کند. 
پلتفرم نسل جدید کا نسخه تغییریافته و به روز شده پلتفرمی است که در نسل پیشین مدل فیستا استفاده شد. 
فورد نسل جدید کا را خودرویی با «طراحی جسورانه»، «مهندسی با کیفیت بالا» و «تکنولوژیهای جدید» توصیف کرده است. به گفته این کارخانه کا برای رانندگانی ساخته می‌شود که می‌خواهند یک خودروی شهری کوچک‌تر از کلاس بی‌خودرو داشته باشند. فورد پیش بینی کرده است که بازار این کلاس از خودرو بین الان تا سال ٢٠٢٠ سی و پنج درصد رشد کند. 

فورد هنوز اعلام نکرده قیمت این خودرو را تا چه حد کاهش خواهد داد، اما به احتمال زیاد این مدل همتراز با داچیا ساندرو و‌ام جی ٣ قیمت گزاری خواهد شد.