واردات مدلهای فولکس‌واگن به ایران از ماه آینده آغاز خواهد شد. کارخانه آلمانی اعلام کرده است بعد از هفده سال ارتباط تجاری خود را با ایران از سر میگیرد.

نماینده فولکس‌واگن در ایران ماموت خودرو است که قرار است دو مدل تیگوان و پاسات را در هشت نمایشگاه در ایران بفروشد.

فولکس واگن در دهه پنجاه میلادی به بازار ایران وارد شد، اما بعد از تحریم‌ها از سال ۲۰۰۰ همکاری با ایران را قطع کرد. اندرس سوندت جنسن، مدیر پروژه ایران در فولکس واگن گفته است«فولکس با بازگشت به ایران نقطه خالی دیگری را نقشه صنعت خودروسازی جهان پر می‌کند.»

تولید فولکس در ایران

قرار است ماموت خودرو با همکاری فولکس‌واگن در ایران خودرو هم تولید کند. اما این توافق هنوز به سرانجام نرسیده است.

میرحسین قناتی، مدیرکل دفتر نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، به خبرگزاری میزان گفته است «قرارداد ماموت و فولکس واگن به مرحله نهایی نرسیده است و شرکت ماموت در آخرین اطلاعات اعلامی به وزارت صنعت مدعی شده که مراحل اولیه قرار و تفاهمات به انجام رسیده است.»

طولانی شدن روند رسیدن به توافق نهایی به خاطر این است که فولکس‌واگن هنوز به اندازه کافی قطعه‌ساز در ایران پیدا نکرده است.

مدیرکل دفتر نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه داخلی سازی باید در ابتدا حداقل ۴٠ درصد باشد، گفت«شرکت فولکس واگن تا به امروز ۴٠ قطعه ساز ایرانی را تائید کرده که برای به اجرا درآمدن این قرارداد تولید تحت لیسانس حداق نیاز به همکاری ۵٠ قطعه ساز داخلی است.»