امیرحسین قناتی، مدیرکل دفتر نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت میگوید فولکس واگن در حال مذاکره با پنج خودروساز ایرانی برای آغاز همکاری مشترک است.

خبر ورود دوباره فولکس واگن به بازار ایران از تابستان پیش قوت گرفت،‌ وقتی که مدیر روابط بین الملل این شرکت همراه با هیات تجاری آلمانی در ماه مرداد به ایران سفر کرد.

فولکس واگن همزمان اعلام کرد در حال بررسی تحولات در ایران است و مذاکرات اولیه برای ورود به بازار ایران انجام شده است.

حضور این کارخانه آلمانی در سایه مذاکرات پژو با ایران خودرو قرار گرفت و بعد گفته شد، ایران خودرو با ناامید شدن از همکاری با فولکس واگن به فیات نزدیک‌تر شده است.

در گذشته فولکس واگن با خودروسازی بم برنامه گسترده‌ای برای تولید این محصول آلمانی در ایران داشتند. این برنامه که قرار بود در نتیجه آن سالانه دویست هزار دستگاه خودرو تولید شود در نهایت به تولید محدود مدل گل منجر شد و با آغاز به کار دولت نهم و تیره شدن رابطه ایران با جهان، به سرانجام نرسید.

در صورت بازگشت فولکس‌واگن به بازار ایران شانس تولید نسل جدید مدل گل (عکس بالای صفحه) از بقیه مدلهای این شرکت بیشتر است. این خودرو که برای بازار آمریکای لاتین طراحی و ساخته شده، نسبت به محصولات اروپایی فولکس واگن قیمت کمتری دارد.

قرارداد سایپا و رنو

آقای قناتی امروز در نشستی خبری گفت قرارداد رنو با سایپا هنوز نهایی نشده و به همین دلیل در حاشیه سومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو قراردادی در این زمینه امضا نخواهد شد. او همچنین تایید کرد دو طرف در حال مذاکره درباره فروش سهام پارس خودرو به رنو هستند.

ساسان قربانی، دبیرکل سومین همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران، هم در این نشست گفت نمایندگان شرکتهای خودروسازی ولوو، اسکانیا، رنو، پژو و دایملر جزو سخنرانان سومین همایش صنعت خودرو خواهند بود.

نمایندگانی از شرکتهای نیسان، تویوتا، مزدا، فولکس واگن و فیات نیز در این همایش شرکت خواهند کرد.

سومین همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران در روزهای دهم و یازدهم اسفند در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.