فولکس واگن بالاخره شاسی بلندی را، که سالها بود قصد داشت در بازار آمریکا عرضه کند، رونمایی کرد. این شرکت امیدوار است با شاسی بلند هفت نفره «اطلس» دوره تازه‌ای از حضور را در بازار آمریکای شمالی آغاز کند.

فولکس‌واگن باید دستکم پنج سال پیش چنین مدلی را در آمریکای شمالی عرضه می‌کرد. پیش از آن که سونامی رسوایی تقلب در آزمایش موتورهای دیزل، بحث‌ها و اخبار درباره فولکس‌واگن را به خود اختصاص دهد، بیشتر اخبار درباره استراتژی غلط فولکس‌واگن در آمریکا و نارضایتی مدیران کارخانه از روند فروش در این بازار بود.

اطلس، هرچند دیر، اما حالا به بازار آمده است. حالا بار مسئولیتی که بر دوش این خودرو گذاشته شده سنگین‌تر هم شده است. فولکس‌واگن با این مدل و شاسی‌بلندهای دیگری که قرار است بعد از آن عرضه کند، باید اعتبار از دست رفته خود را برگرداند.

فولکس‌واگن اطلسی

سفر به قلب بازار

فروش فولکس‌واگن سه سال است در آمریکا رو به کاهش است و رسوایی تقلب علاوه بر میلیاردها دلار هزینه، به اعتبار این خودروساز به طور جدی لطمه زده است.

این کارخانه حالا می‌گوید، اطلس بزرگترین و متحورانه‌ترین مدلی است که تا به حال در آمریکای شمالی عرضه کرده است. هنریش ووبکن،‌ مدیر بخش آمریکای فولکس‌واگن گفته است «فولکس‌واگن با اطلس مسیر رسیدن به قلب بازار آمریکا را آغاز می‌کند.»

برای رسیدن به قلب بازار، اطلس باید دل خانواده‌های آمریکایی را به دست آورد. اطلس برای سه سرنشین در ردیف دوم جا دارد و در ردیف سوم هم دو بزرگسال می‌توانند بنشینند. فولکس‌واگن می‌گوید حتی اگر در ردیف دوم صندلی بچه گذاشته شده باشد، باز هم استفاده از ردیف سوم ممکن است.

فولکس‌واگن اطلس

با طول ۵۰۳۷ میلی‌متر، عرض ۱۹۷۹ میلی‌متر و ارتفاع ۱۷۶۸ میلی‌متر، اطلس بزرگترین مدلی است که فولکس‌واگن تا کنون ساخته است. این خودرو بر روی شاسی «ام‌ کیو ‌بی» ساخته می‌شود؛ پلتفرم مشترکی که فولکس‌واگن مدلهای گلف، جتا و پاسات را هم بر روی آن می‌سازد. طول ماشین هم‌اندازه فورد اکسپلورر است و از هوندا پایلوت و تویوتا هایلندر کشیده‌تر است. هر سه مدل رقبای اصلی اطلس هستند.

قیمت تعیین‌ کننده

مدلهای ارزان‌تر اطلس از موتور چهار سیلندر دو لیتری با قدرت ۲۳۸ اسب بخار نیرو می‌گیرد. یک موتور شش سیلندر ۳.۶ لیتری با قدرت ۲۸۰ اسب بخار هم می‌توان برای این خودرو سفارش داد. نیروی هر دو موتور از طریق جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود. مدلهای چهار سیلندر دیفرانسیل جلو است و مدل شش سیلندر را می‌توان به صورت دو دیفرانسیل سفارش داد.

سیستم اتصال به تلفن‌های اندروید و اپل به صورت استاندارد در همه مدلهای عرضه شده است. سیستمهای ایمنی لوکسی را هم می‌توان به صورت سفارشی در خودرو نصب کرد. از جمله سیستم کابین دیجیتال که راننده می‌تواند با آن اطلاعات نمایش داده شده در نمایشگر روبروی فرمان را به دلخواه انتخاب کند. یا سیستم کمک پارک که خودرو را به طور خودکار پارک میکند.

فولکس‌واگن اطلس

سیستمهای کمک به راننده مثل ترمز خودکار هنگام خطر، رانندگی بین خطوط، هشدار هنگام تصادف و کروز کنترل هوشمند، هم برای خودرو قابل سفارش است.

فولکس‌واگن هر چه در چنته داشته در اطلس رو کرده تا بتواند خریداران بیشتری را به نمایندگی‌هایش بکشاند. اما مهمترین مشخصه‌ای که می‌تواند باعث موفقیت خودرو یا شکست آن شود، قیمت است.

تا الان بزرگترین مشکل فولکس‌واگن در بازار آمریکای شمالی این بود که دو شاسی‌بلندش گران‌تر از انتظار مشتریان بود. خریداران آن را با مدلهای مشابه در آئودی مقایسه می‌کردند و اغلب خودروهای رقیب را میخریدند. حالا فولکس می‌گوید با تولید این خودرو در کارخانه‌اش در چاتانوگا در آمریکا، دستش برای کاهش قیمت بازتر شده است.

فولکس‌واگن اطلس از بهار آینده در بازار آمریکا عرضه می‌شود و تا پایان سال ۲۰۱۷ در بازارهای روسیه و خاورمیانه هم فروخته خواهد شد.