فولکس‌واگن بر سر پرداخت جریمه به خاطر تقلب در آزمایش میزان آلایندگی خودروهایش با مقامات آمریکایی به توافق رسید. براساس این توافق فولکس‌واگن به خریداران خودروهایی که تحت تاثیر این رسوایی قرار گرفتند بین پنج تا ده هزار دلار غرامت پرداخت می‌کند.

فولکس‌واگن توافق کرده است تا علاوه بر پرداخت غرامت، خودروها تا تعمیر کند یا آن را از خریداران بخرد.

تقلب فولکس‌واگن در آزمایش میزان آلایندگی موتورهایش پارسال در آمریکا کشف شد. این کارخانه نرم‌افزاری در خودرو نصب کرده بود که در نتیجه آزمایش دستکاری می‌کرد. فولکس‌واگن بعد از برملا شدن این تقلب گفت، یازده میلیون خودرو در سراسر جهان از این نرم افزار استفاده می‌کردند.

پرداخت غرامت به خریداران آمریکایی ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار برای فولکس‌واگن هزینه خواهد داشت. پیش بینی می‌شود حدود ده میلیارد دلار از این پول خرج پرداخت غرامت و خرید مجدد خودروها شود و دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار هم به صندوق محیط زیستی پرداخت شود که در اختیار اداره محیط زیست است.

دو میلیارد دلار دیگر هم در ده سال آینده در ساخت خودروهایی با آلودگی صفر سرمایه گذاری خواهد شد.

در توافقی جداگانه فولکس‌واگن قرار است ۶۰۳ میلیون دلار به ۴۴ ایالت آمریکا، منطقه کلمبیا و پورتوریکو پرداخت کند.

گام رو به جلو

فولکس‌واگن هنوز با پایان این بحران فاصله دارد. این توافق تنها به خودروهای دیزلی با ظرفیت موتور ۲ لیتر اختصاص دارد و هنوز در مورد خودروهای تولیدی شرکت فولکس واگن با موتورهای دارای حجم بیشتر از ۲ لیتر (همچون پورشه و آئودی) شکایت‌ها همچنان باقی است. گفته می‌شود حدود هشتاد هزار شکایت هنوز باقی است.

با این حال ماتیاس مولر، مدیر گروه فولکس‌واگن این توافق را گامی مهم به جلو خواند.

«ما می‌دانیم که هنوز برای برگرداندن اعتماد مردم آمریکا کار زیادی باید انجام دهیم. تمرکز ما حل کردن مشکلات باقی مانده و ساخت یک شرکت بهتر است.»

۴۷۵ هزار مالک خودروهای فولکس‌واگن جتا، پاسات، گلف، بیتل و آئودی ای۳ با موتور دیزل شامل این توافق می‌شود. آنها می‌توانند ماشین خود را به قیمت شهریور گذشته (قبل از برملا شدن تقلب) به فولکس‌واگن بفروشند یا بدون هیچ جریمه‌ای قرارداد لیزینگ خود را لغو کنند.

فولکس‌واگن نرم افزای تقلب را از خودروهایی که خریدارانش بخواهند آن را نگه دارند، بدون دریافت هزینه‌ برمی‌دارد.

خریداران همچنان این حق را دارند که این پیشنهاد خودروساز آلمانی را قبول نکنند و از شرکت به دادگاه شکایت کنند.