هفته نامه انگلیسی اتواکسپرس گزارش داده فولکس واگن قصد دارد یک خودروی الکتریکی براساس کانسپت «آی دی باز» بسازد.

طراحی کانسپت آی دی باز از مدل کلاسیک و مشهور فولکس واگن میکروباس الهام گرفته شده است و برای اولین بار در زمستان گذشته در نمایشگاه دیترویت نمایش داده شد.

هربرت دیه‌س، مدیر فولکس‌واگن به اتواکسپرس گفته «مدلهای احساسی برای برند ما بسیار مهم است.» «فروش مدل بیتل در آمریکا خوب است و البته میکروباس را هم نمایش دادیم و به تازگی تصمیم گرفته‌ایم آن را تولید کنیم»

فولکس واگن قصد دارد در سالهای آینده مجموعه‌ای از خودروهای الکتریکی را با برند «آی دی» به بازار عرضه کند و میکروباس جدید یکی از این مدلها خواهد بود.

 

خودرویی که از روی کانسپت آی دی باز ساخته می‌شود بر روی پلتفرم MEB کارخانه سوار خواهد شد. اگر قوای محرکه آن شبیه به کانسپت باشد، روی هر چرخ یک موتور الکتریکی خواهد داشت که در مجموع ۳۶۹ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. فولکس واگن در دیترویت اعلام کرد که خودرو با هر بار شارژ ۳۷۲ مایل حرکت می‌کند و تنها در نیم ساعت می‌توان هشتاد درصد باتری را شارژ کرد.

همه باتری‌ها در کف ماشین قرار داده شده است و نبود موتور و باک بنزین باعث شده جا برای سرنشینان بازتر شود.

فن‌آوری‌های خودرانی که در کانسپت نمایش داده شده بود آنقدر پیشرفته است که در حال حاضر امکان تولید انبوه آن وجود ندارد و هنوز قانونگذاران برای حضور چنین فن‌آوری‌هایی آماده نیستند.

از نظر ظاهری به نظر میرسد خودرو تقریبا بدون تغییر زیاد نسبت به کانسپت ساخته شود. مدیران فولکس‌واگن به اتواکسپرس گفته‌اند مانند میکروباس کلاسیک که در مدلهای بسیار متنوعی ساخته میشد، میکروباس جدید هم انواع مختلف خواهد داشت.