فولکس واگن دیروز در میدان تایمز در شهر نیویورک از جدیدترین مدل خود، جتا، پرده برداری کرد. جتا یکی از پرطرفدارترین مدل های فولکس واگن در جهان است و تا به حال نه میلیون و ششصد هزار دستگاه از این مدل در جهان فروخته شده است.

اروپای شرقی، آسیا و آمریکای جنوبی از بازارهای محبوب جتا هستند. اما این ماشین در ایالات متحده آمریکا هم از پرفروش ترین ها بوده و شاید برای همین برای رونمایی از مدل جدید این کشور انتخاب شده است.

 

 

جتا به طور سنتی همیشه یک گلف صندوقدار بوده است. اما این بار طراحان فولکس واگن سعی کردند تا شخصیتی متفاوت به خودرو بدهند. ظاهر این مدل از کانسپت NCC کوپه الهام گرفته شده است که در نمایشگاه دیترویت به نمایش گذاشته شد. فولکس واگن ادعا می کند که اکنون جتا دیگر به گلف وابسته نیست و مدلی مستقل است.

ابعاد ماشین نسبت به مدل قبلی بزرگتر است. مخصوصاً فاصله بین دو چرخ هفت سانتیمتر بلندتر شده و این باعث شده است فضای داخل ماشین بیشتر باشد. طول ماشین چهار متر و شصت و چهار سانتیمتر، عرضش یک متر و چهل و پنج سانتیمتر و ارتفاع ماشین یک مترو هفتاد و هشت سانتیمتر است. چراغ های جلو و طراحی رادیاتور ادامه روند تازه فولکس واگن در طراحی مدل هایش است که کمی پیچیده تر و اسپرت تر از نسل قبلی است.

در آمریکا و کانادا این خودرو با سه موتور بنزینی و یک موتور توربو دیزل عرضه میشود. دو موتور کاملاً جدید است. قویترین موتور ۲۰۰ اسب بخار نیرو تولید میکند و با مدل جتا GLI عرضه شده است. کم مصرف ترین موتور ۱۱۵ اسب بخار نیرو تولید میکند و هشت لیتر در صد کیلومتر بنزین مصرف میکند.

موتور دیزل به ادعای فولکس واگن یکی از کم صدا ترین موتورهای دیزل در بازار است. در اروپا شش موتور با جتا عرضه میشود. این موتورها ضعیفترند ولی درعوض مصرف سوخت آنها هم به مراتب کمتر است. یکی از مدل های اروپایی از سری بلو موشن فولکس است که موتور هزار و دویست سی سی اش تنها ۵.۳ لیتر بنزین در صد کیلومتر مصرف میکند و میزان تولد دی اکسید کربن آن هم فقط ۱۲۳ گرم در هر کیلومتر است. فولکس واگن چند روز پیش از مدل کراس پولو هم رونمایی کرد.

این مدل از فولکس واگن بعد از عرضه مدل پولو فان در سال ۲۰۰۵ محبوب شد. پولو فان مدلی شاسی بلند از پولو بود که امکانات و ظاهر یک ماشین بیابانی را داشت. البته توانایی‌های این ماشین خارج از جاده آسفالت خیلی زیاد نبود و قرار بود تنها پنج هزار دستگاه از آن ساخته شود. اما تقاضا برای آن آنقدر زیاد شد که این مدل هم به تولید انبوه رسید و در نسل بعدی پولو به کراس پولو تغییر نام داد.

فولکس واگن قصد دارد بزرگترین خودروساز دنیا شود. اروپا اکنون زیر چکمه این کارخانه است اما کارخانه آلمانی هنوز در آمریکا با رقبای ژاپنی ها بر سر سهم بیشتر از بازار رقابت میکند. برنامه فولکس این است که تا سال ۲۰۱۸ هر سال هشتصد هزار دستگاه ماشین در آمریکا بفروشد و برای رسیدن به این هدف جتا مهمترین سلاح فولکس واگن است. در حال حاضر هر سال صد و ده هزار دستگاه جتا در بازار آمریکا فروخته میشود اما مدیران فولکس معتقدند هنوز جای زیادی برای پیشرفت وجود دارد.

مدل دیگری که برای فتح بازار آمریکا به کمک جتا خواهد آمد، نسل کاملاً جدید پاسات است که شهریور ماه در نمایشگاه پاریس رونمایی خواهد شد و این عکس تنها تصویری است که تاکنون از این خودرو منتشر شده است.