فولکس واگن قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۳ قوی‌ترین هاچ‌بک کوچک جهان را به بازار عرضه کند. این خودرو که مدل تقویت شده پولو است و پولو R نام دارد براساس کانسپت تازه‌ای به نام WRC Street ساخته خواهد شد که به تازگی رونمایی شده است. ساخت این مدل نتیجه تصمیم تازه فولکس برای شرکت در مسابقات رالی جهانی است. 
درباره عرضه این مدل مدت‌ها است که شایعات زیادی مطرح می‌شود و حالا کانسپت استریت ایده‌ای از ظاهر این خودرو را به نمایش گذاشته است. موتور این کانسپت ۲۲۵ اسب بخار قدرت دارد. حجم موتور دو لیتر است و به سیستم‌های توربو شارژ و سوپرشارژ مجهز است. فولکس واگن می‌گوید مدل R با این کانسپت تفاوت زیادی نخواهد داشت. 

فورد فیه‌ستا ST
به این ترتیب پولو R نه تنها قوی‌ترین مدل پولو است که تاکنون در این کارخانه ساخته شده بلکه همه رقیبان خود را هم با فاصله زیاد پشت سر می‌گذارد.  قدرت موتور فورد فیه‌ستاST ، که آن هم قرار است در سال ۲۰۱۳ وارد بازار شود، ۱۷۸ اسب بخار است و موتور رنواسپورت کلیو هم که پرفروش‌ترین ماشین در این کلاس است ۱۹۷ اسب بخار قدرت دارد. اگر قدرت پولو آر به اندازه کانسپت استریت باشد، حتی از برادر بزرگ‌تر خود، گلف جی‌تی‌آی ۲۰۸ اسب بخاری هم قوی‌تر است. 

پولو WRC
بزرگ‌ترین موتور بنزینی که در حال حاضر روی مدل‌های پولو سوار شده ۱.۴ لیتری TSI بوده و بزرگترین موتوری که خواهرخوانده پولو یعنی سئات ایبیزا هم  داشته دو لیتری دیزل بوده است. اما ظاهرا فولکس واگن موتور دو لیتری گلف GTI را برای پولو R انتخاب کرده است. در این صورت شتاب صفر تا صد آن باید حدود ۶ ثانیه باشد و حداکثر سرعتش هم به ۲۴۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

آئودی پیشتر بر روی همین پلتفرم مدل A1 را با دو دیفرانسیل ساخته است. تصور می‌شد که پولو R هم دو دیفرانسیل باشد اما از قرار فولکس واگن به این نتیجه رسیده که هزینه و وزن اضافی خودرو دو دیفرانسیل ممکن است باعث کم شدن فروش آن شود و  به همین دلیل این خودرو مانند کانسپت استریت دیفرانسیل جلو خواهد بود.
قیمت این ماشین برای فولکس واگن به اندازه قدرت آن مهم است. فولکس‌واگن می‌خواهد ماشینی که به مسابقات رالی می‌فرستد نمونه مشابه ارزان‌قیمتی در بازار داشته باشد تا تبلیغات حضور در مسابقات تأثیر مستقیمی بر فروش داشته باشد.