فولکس واگن تصاویری از جدیدترین مدل خود آپ را منتشر کرده که قرار است به جای مدل کم طرفدار فاکس به بازار عرضه کند. 
این خودرو کوچکترین مدل فولکس واگن خواهد بود و اهمیت استراتژیک زیادی برای کارخانه آلمانی دارد. فولکس واگن می‌خواهد تا سال ۲۰۱۸ با پشت سر گذاشتن تویوتا و جنرال موتورز به بزرگترین خودروساز جهان تبدیل شود و تسخیر بازار خودروهای کوچک و ارزان برای رسیدن به این هدف اهمیت ویژه‌ای دارد. 
هنوز قیمت این مدل به طور رسمی اعلام نشده اما گمان می‌رود این ماشین با قیمتی بین ۹ تا ده هزار یورو به بازار عرضه شود. 
مدل فاکس فولکس واگن که در حال حاضر کوچکترین خودروی این شرکت است و از سال ۲۰۰۳ فروخته می‌شود از همان ابتدا با استقبال چندانی روبرو نشد و در حالی که فیات بیش از صد هزار دستگاه از مدل پاندا در شش ماه گذشته فروخته است، فروش فولکس فاکس با بیش از پنجاه درصد به کمتر از ده هزار دستگاه رسید. 
برای جلب توجه بازار به این مدل جدید،‌ فولکس واگن مدل آپ را با تکنولوژی‌های مدرنی به مشتریان عرضه می‌کند. از جمله سیستم اینفوتینمنت این ماشین دستگاهی شبیه به یک تلفن هوشمند است که توسط شرکت نویگون، سازنده دستگاه‌های راهیابی ساخته شده است. این سیستم پرتابل است و راننده می‌تواند آن را همراه خود حمل کند. 
علاوه بر نمایش اطلاعات خودرو و کنترل سیستم صوتی ماشین، با این دستگاه می‌توان برای راهیابی و تماس تلفنی هم استفاده کرد. 
موتور این ماشین هم یک موتور یک لیتری کاملاً جدید است که در دو سطح مختلف می‌تواند ۶۰ و ۷۵ اسب بخار نیرو تولید کند. موتور ۶۰ اسب بخاری کم مصرف ترین موتور این سری از خودروها است که تنها ۴.۳ لیتر بنزین در هر صد کیلومتر مصرف می‌کند و میزان تولید دی اکسید کربن آن صد گرم در هر کیلومتر است. فولکس واگن اعلام کرده که در سال ۲۰۱۳ یک مدل گازسوز از آپ را به بازار عرضه خواهد کرد. 
فولکس واگن سیستمی برای این ماشین طراحی کرده که در سرعت های زیر سی کیلومتر در ساعت، در صورت احساس خطر تصادف توسط سنسورهای ماشین، خودرو به طور اتوماتیک ترمز‌ها را فعال می‌کند. 
آپ اولین ماشین از یک سری از محصولات کوچک در گروه فولکس واگن است که مدل‌های مشابهی از آن توسط سئات و اشکودا هم ساخته می‌شود. 

سه تیپ برای مدل آپ در نظر گرفته شده است. مدل ابتدایی به نام  تیک آپ Take Up، مدل موو آپ Move Up با امکانات بیشتر و مدل های آپ High Up که لوکس ترین نمونه این مدل خواهد بود. 
فولکس واگن اعلام کرده است با توجه به فاصله ۲۴۲۰ میلی متری دو محور چرخ‌ها در این مدل، سرنشینان جای کافی برای نشستن خواهند داشت. جای بار آپ در حالت عادی ۲۵۱ لیتر است و در صورت خواباندن صندلی های عقب جای بار به ۹۵۱ لیتر افزایش پیدا خواهد کرد. 
طول ماشین ۳۴۵۰ میلی‌متر، عرض آن ۱۶۴۰ میلی‌متر و ارتفاع آن ۱۴۸۰ میلی‌متراست.
مدل آپ در کارخانه فولکس واگن در براتیسلاوا ساخته می‌شود. فولکس واگن همراه با این ماشین به خریداران جعبه‌هایی می‌دهد که مخصوص این ماشین ساخته شده و می‌توان با آن وسایل مختلف را حمل کرد. جعبه مخصوص کودکان جا برای حمل اسباب‌بازی و جعبه غذای بچه دارد و جعبه مخصوص مسافرت که برای قراردادن وسایل سفر طراحی شده است. 
فولکس واگن مدل آپ را به طور رسمی روز دوازده سپتامبر یک روز پیش از آغاز نمایشگاه خودرو فرانکفورت عرضه خواهد کرد.