فولکس واگن امسال با پشت سر گذاشتن جنرال موتورز و تویوتا بزرگترین خودروساز جهان خواهد شد. تحلیلگران مؤسسه خبری-تحلیلی بلومبرگ تخمین زده‌اند این خودروساز که در سال ۲۰۱۰ سومین خودروساز جهان بود، تا پایان امسال با سیزده درصد افزایش تولید، هشت میلیون و صد هزار دستگاه خودرو تولید کرده و بزرگترین خودروساز جهان می‌شود. 
کسب این مقام بیشتر از آنکه به افزایش تولید فولکس واگن مربوط باشد، به کاهش تولید تویوتا وامدار است. تویوتا بزرگترین خودروساز جهان در طول سال گذشته با مشکلات فراوانی روبرو بوده. پس از اینکه اشکال در سیستم گاز تولیدات این شرکت در آمریکا مدیر تویوتا را به عذرخواهی واداشت، سیل و سونامی ژاپن صدمه شدیدی به تولید ماشین در این شرکت زد و اکنون چند کارخانه تویوتا در تایلند به دلیل جاری شدن سیل تعطیل شده است. 
همین باعث شده تا تولید تویوتا ۹ درصد در سال ۲۰۱۰ کاهش یابد و هفت میلیون و ۲۷۰ هزار دستگاه پیش‌بینی شود. 
در این میان جنرال موتورز با افزایش حدود هشت درصدی تولید خود و ساخت هفت میلیون و ۵۵۰ هزار دستگاه ماشین، مقام دوم خود را همچنان حفظ کرده است. 

تویوتا پریوس
اما معلوم نیست فولکس واگن بتواند این مقام را برای مدتی طولانی حفظ کند. اگر تویوتا برای مشکلات خود چاره‌ای بیابد قادر خواهد بود تا هشت میلیون و چهارصدهزار دستگاه ماشین تولید کند و دوباره مقام اول را پس بگیرد. 
از آن سو گروه فولکس‌واگن خود را برای نبرد نهایی آماده می‌کند. این گروه که شامل مارک‌های آئودی، سئات، اشکودا، لامبورگینی، بنتلی، بوگاتی، استودیوی طراحی ایتال دیزاین و بخشی از سوزوکی است سال پیش اعلام کرد که با سرمایه‌گذاری ۶۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو در بیش از شصت کارخانه خود در سراسر جهان تا سال ۲۰۱۸ (هفت سال دیگر) ظرفیت تولید خود را به ده میلیون خودرو افزایش دهد. 
علاوه بر این سرمایه‌گذاری شریک چینی فولکس واگن هم تا سال ۲۰۱۶، چهارده میلیارد یورو در چین سرمایه‌گذاری خواهد کرد. 
چین با فروش سالانه هجده میلیون دستگاه خودرو اکنون بزرگترین بازار تولید خودرو در جهان است و به خط مقدم نبرد برای فتح بازار خودروی جهان است. فولکس واگن سی سال پیش اولین کارخانه‌ای بود که در چین سرمایه‌گذاری کرد. سال گذشته این شرکت حدود یک سوم تولید خود را در چین فروخت. این شرکت قصد دارد دو کارخانه جدید در چین تاسیس کند و تولیدش را در این کشور دوبرابر کرده و به سه میلیون دستگاه در سال برساند. 

آئودی S8 
آئودی هم که با پشت سرگذاشتن مرسدس بنز، اکنون پس از ب ام و، دومین تولید کننده خودروهای لوکس در جهان است، کارخانه تازه‌ای در چین تاسیس خواهد کرد و می‌خواهد سقف تولید خود را به هفتصد هزار دستگاه در سال برساند.
برخی تحلیلگران می‌گویند که فولکس واگن سه سال زودتر از پیش‌بینی به هدف خود خواهد رسید، اما این شرکت اکنون با مشکلاتی روبرو است که ممکن است سرعت روند افزایش تولید را کم کند. 
شراکت فولکس واگن با سوزوکی با مشکلاتی روبرو است و کارخانه ژاپنی می‌خواهد رابطه خود را با فولکس کم کند. از سوی دیگر اضافه شدن پورشه به گروه فولکس واگن با تأخیر روبرو شده است.  این کارخانه‌ها نقش مهمی در افزایش تولید فولکس خواهند داشت. 
عکس بالای  صفحه: فولکس واگن آپ، جدیدترین مدل فولکس واگن {اطلاعات بیشتر…}