ساخت یک خودروی کوچک برای بازارهای در حال توسعه برای خودروسازان جهان به یک اولویت تبدیل شده است. نیسان با مدلهای داتسون، رنو با مدلهای مختلف داچیا و این اواخر شاسی‌بلند کیوید و پژو با مدل ۳۰۱ همه به دنبال خریداران در خاورمیانه، آفریقا، شرق دور و آمریکای لاتین هستند. 
این خودروها البته تنها در چین و هند و برزیل محبوب نیستد و در اروپا هم مشتری زیادی دارند. همین تقاضا باعث شده تا بعد از داچیا، خودروسازان دیگر هم ماشین‌هایی را که برای بازارهای در حال توسعه ساخته بودند در اروپا هم عرضه کنند. 
فیات کمی دیر به این بازار آمده است. در عوض این فرصت را داشته تا با نگاه به نقاط ضعف و قوت رقیبانش، خودرویی قوی به این بازار شلوغ بفرستد که هم برای اروپا مناسب باشد و هم خریداران بازارهای دیگر را راضی کند. 

کارخانه ایتالیایی پروژه ساخت این خودرو را با الهام از دریای میان ترکیه و یونان، اژه نامیده و می‌گوید این خودرو مانند دریای اژه قرار است پلی بین آسیا و اروپا باشد. این خودرو هنگام عرضه در پاییز امسال اما با نام دیگری به فروخته خواهد شد. 
فیات به تازگی مدل سدان پروژه اژه را در نمایشگاه خودروی استانبول رونمایی کرد. قرار است آن را همراه با مدلهای هچ‌بک و استیشن در کارخانه توفاش در بورسای ترکیه تولید کرده و به چهل کشور در خاورمیانه و اروپا صادر کند. 
مهمترین رقیب نمونه سدان اژه، پژو ۳۰۱ و اشکودا رپید است و مدل هچ‌بک در اروپا در کلاسی رقابت می‌کند که فولکس‌واگن گلف در آن سردمدار است. 
سدان اژه هم اندازه پژو ۳۰۱ و سیتروئن سی-الیز است طول ماشین ۴۵۰۰ میلی‌متر، عرضش ۱۷۸۰ میلی‌متر و ارتفاعش ۱۴۸۰ میلی‌متر است. فاصله بین دو محورش هم ۲۶۴۰ میلی‌متر است. 

اژه جایگزین سدان لینا و هچ‌بک براوو می‌شود. برخلاف لینا که در حقیقت یک هچ‌بک صندوق‌دار بود، طراحان ایتالیایی اژه را از ابتدا با فکر یک سدان طراحی کرده‌اند و این باعث شده نسبت‌های ماشین چشم‌نوازتر شود. این خودرو بر روی پلتفرمی ساخته می‌شود که فیات ۵۰۰ال، ۵۰۰اکس و جیب رنه‌گید از آن استفاده می‌کنند.
متناسب به سلیقه مشتریان در خاورمیانه ماشین ابتدا در فرم سدان و با صندوق عقب تولید می‌شود. فیات سال آینده مدل هچ‌بک و بعد استیشن آن را هم به بازار عرضه خواهد کرد. 

مهندسان فیات دو موتور توربوی دیزل و دو موتور بنزینی برای این خودرو در نظر گرفته‌اند که بین ۹۵ تا ۱۲۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و با دنده اتوماتیک و دستی عرضه می‌شود. 

فیات می‌گوید ماشین برای پنج سرنشین جای راحت دارد و گنجایش صندوق عقب هم ۵۱۰ لیتر است. 
از جمله امکانات داخل اتاق می‌توان به نمایشگر پنج اینچی لمسی رنگی، اتصال بلوتوث، پخش موسیقی از موبایل، سیستم تشخیص دستورهای صوتی و خواندن متن نام برد که به صورت استاندارد با خودرو ارائه می‌شود. امکان سفارش دوربین عقب هم وجود دارد. جزییات بیشتر درباره این خودرو پاییز امسال همزمان با عرضه آن به بازار منتشر خواهد شد. 
تعداد تولید هنوز به طور رسمی اعلام نشده اما منابعی از قول توفاش گفته‌اند این کارخانه قرار است تا سال ۲۰۲۳ هفتصد هزار دستگاه از مدلهای مختلف اژه تولید کند که اکثرشان به کشورهای دیگر صادر خواهد شد.