مدیرعامل ایران خودرو دیروز پس از مدت‌ها میزبان خبرنگاران شد تا علاوه‌بر پاسخ به ابهامات قرارداد پژو، از شریک جدید این شرکت نیز رونمایی کند. آن‌طور که هاشم ‌یکه‌زارع در نشست خبری خود اعلام کرد، گروه فیات-کرایسلر به‌ عنوان همکار جدید ایران خودرو در نظر گرفته شده تا پس از پژو، رنو و سوزوکی، چهارمین شریک آبی‌های جاده مخصوص باشد.

ایران خودرو پس از توافق هسته‌ای دو سال پیش مذاکرات خود با خودروسازان دنیا را آغاز کرد و علاوه ‌بر پژو، سراغ گزینه‌های آلمانی و ایتالیایی هم رفت.

ابتدا نام فولکس واگن آلمان مطرح شد و حتی ایران خودرویی‌ها تلویحا مذاکره با این خودروساز آلمانی را تایید کردند. کار تا جایی پیش رفت که خیلی‌ها گمان کردند این غول خودروسازی جهان، به کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص خواهد آمد.

اما ماجرای رسوایی بزرگ فولکس واگن (تقلب در اعلام میزان آلایندگی موتورهای دیزل) پیش آمد که منجر به تغییر مدیریت فولکس واگن شد. مسوولان جدید اعلام کردند برنامه‌های فولکس برای سرمایه‌گذاری‌های جدید تا حدی متوقف خواهد شد.

با وجود قصد جدی فولکس واگن برای شراکت با ایران خودرو، سرمایه‌گذاری این شرکت در ایران در ‌هاله ای از ابهام فرو رفت و ایران خودرویی‌ها نیز دیگر مانند گذشته صحبت از این غول خودروسازی جهان به میان نیاوردند.

پس از آن بود که پای خودروساز مشهور ایتالیایی به ماجرای شرکای خارجی ایران خودرو باز شد و آبی‌های جاده مخصوص از فولکس واگن به سمت فیات-کرایسلر چرخیدند. ایران خودرویی‌ها با ناامید شدن از داشتن شریک آلمانی، این‌بار بیشتر روی فیات مانور داده و اعلام کردند از بین فولکس و فیات، یکی به‌عنوان شریک جدید ایران خودرو انتخاب خواهد شد.

گفتگو برای آمدن فیات بخشی از برنامه هیات تجاری ایتالیایی بود که مرداد ماه به ایران سفر کرد و از همان زمان زمزمه ورود گروه خودروسازی ایتالیایی-آمریکایی قوت گرفت.

در نهایت دیروز مدیرعامل ایران خودرو رسما اعلام کرد که فیات-کرایسلر به‌عنوان شریک چهارم این شرکت انتخاب شده و مذاکرات میان دو طرف از هفته‌های آتی آغاز خواهد شد.

یکه‌زارع با تاکید بر اینکه فیات شریک مناسبی برای ایران خودرو خواهد بود، گفت «فیات صاحب مجموعه‌های قوی خودروسازی در آمریکا مانند کرایسلر است و پیش‌بینی می‌شود برخی خودروسازان فعلی در جهان ظرف چند سال آینده توسط این شرکت محو شوند.»

او در مورد منتفی شدن شراکت با فولکس واگن افزود «ما به‌دنبال شراکت با فولکس بودیم، اما به دو دلیل این اتفاق نیفتاد؛ اول اینکه فولکس دچار یکسری مشکلات داخلی شد و دوم اینکه این شرکت از قبل با خودروسازان بخش خصوصی کشور همکاری داشت و ایران خودرو نیز به این موضوع احترام گذاشت و در نتیجه به سراغ فیات رفت.»

رییس اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا امروز به خبرنگاران گفت که دو خودروساز با تاسیس یک شرکت به طور مشترک محصولات فیات را در ایران تولید می‌کنند و این محصولات هم در بازار ایران عرضه شده و هم صادر خواهد شد.

مشخص نیست ایران خودرو و فیات بر سر تولید چه مدلی به توافق برسند. بهترین گزینه فیات برای بازار ایران مدل تیپو است. (عکس بالای صفحه) اما این خودرو در حال حاضر در کاخانه توفاش در ترکیه تولید می‌شود و قرار است از همانجا به چهل بازار جهان صادر شود. فیات-کرایسلر نزدیک به چهل درصد از سهام کارخانه توفاش در بورسای ترکیه را در اختیار دارد.

فیات به جز این مدل، هشت مدل دیگر هم تولید می‌کند. مدل دو در شهری ۵۰۰، هچ‌بک شهری پاندا و دو شاسی بلند کوچک ۵۰۰ اکس و ۵۰۰ ال، شاسی بلند فریمونت و دو دو مینی ون کوبو و دوبلو و بالاخره اسپرت دو نفره ۱۲۴ مدلهایی است که با مارک فیات به بازار عرضه می‌شود.

فیات اما مالک خودروساز کرایسلر، یکی از سه خودروساز بزرگ آمریکا است و می‌توان راه را برای ورود محصولات این کارخانه آمریکایی به ایران باز کند. از همین رو است که گمانه‌زنی‌ها از نزدیک شدن خودروسازان آمریکایی به جاده مخصوص حکایت دارند. در این صورت مدلهای کرایسلر، دوج و جیپ هم می‌توانند به ایران راه یابند.

مدیرعامل ایران خودرو در این مورد و در پاسخ به اینکه شراکت با فیات می‌تواند به همکاری خودروسازان ایران و آمریکا ختم شود، گفت «ما دوست داریم با شرکت‌های قوی در دنیا کار کنیم، با این حال تابع سیاست‌های نظام (در مورد همکاری با آمریکایی‌ها) هستیم.»

به گفته آقای یکه‌زارع، در حال حاضر پلت‌فرم‌های مشترکی بین فیات و کرایسلر وجود دارد و این اتفاق دور از ذهن نیست که از طریق فیات، تکنولوژی‌ تولید خودروهای آمریکایی وارد ایران شود. وی در ادامه اما این را هم گفت که علاوه‌بر چهار شریک فعلی، ممکن است یک خودروساز ژاپنی نیز به‌عنوان همکار پنجم ایران خودرو انتخاب شود. گفته می‌شود این شرکت ژاپنی احتمالا نیسان است.

بخشی از اطلاعات این گزارش از روزنامه دنیای اقتصاد دوشنبه ۱۹ بهمن گرفته شد.