فیات اعلام کرد سال آینده براساس مدل ۵۰۰ ‌ال (عکس بالا) یک کراس اوور کوچک با پسوند ایکس تولید می‌کند که جایگزین مدل سدیچی این کارخانه خواهد شد.
فروش مدل سدیچی در سال گذشته به شدت کاهش یافته و کارخانه ایتالیایی نیاز به عرضه یک مد جدید در این کلاس دارد تا بتواند با رقبایی همچون مینی کانتری‌من و نیسان جوک رقابت کند. 
۵۰۰ ایکس پنجمین مدل از سری ۵۰۰ است. پیش از این مدل سه در، نمونه تقویت شده آبارث، ۵۰۰ کانورتبل روباز و مدل ۵۰۰ ال چهار در از این سری ساخته شده است. 
مدل ایکس با طول ۴۲۰۰ میلی‌متر بزرگترین مدل خانواده ۵۰۰ خواهد بود. ساختار این ماشین مانند ۵۰۰ ال همان پلتفرم کوچک فیات است که مدل پونتو هم بر روی آن ساخته می‌شود. 

فیات ۵۰۰ ال
فیات این ماشین را در کارخانه‌اش در میافیوری در تورین می‌سازد. این اولین مدل ۵۰۰ است که در ایتالیا ساخته خواهد شد. مدل سدیچی همراه با خواهر‌خوانده‌اش سوزوکی SX4 در مجارستان ساخته می‌شد و مدل‌های دیگر ۵۰۰ هم در لهستان برای بازارهای اروپایی و در کارخانه کرایسلر در مکزیک برای بازار آمریکای شمالی و چین ساخته می‌شود.  
تولید این مدل جدید از زمستان امسال آغاز می‌شود. برنامه فیات این است که سالانه ۲۸۰ هزار دستگاه از این ماشین تولید کند. همزمان یک جیپ کوچک جدید هم در کنار این ماشین ساخته خواهد شد. این جیب که با کد B-SUV معرفی شده است، از مدل کامپس کوچکتر است و علاوه بر آمریکا در اروپا هم فروخته خواهد شد. 
۵۰۰ ایکس در مدل‌های تک محور و دو محور عرضه می‌شود و موتور دو سیلندر ۹۰۰ سی‌سی فیات هم روی آن سوار خواهد شد. این خودرو همچنین با موتور ۱.۴ لیتری بنزینی و  موتور ۱.۳ لیتری دیزل هم عرضه خواهد شد.