کیا با رونمایی از کانسپت «اسپرت اسپیس» (Sportspace) در نمایشگاه خودروی ژنو، گوشه‌هایی از نسل جدید مدل اپتیما را به نمایش خواهد گذاشت که قرار است تا پایان امسال به بازار عرضه شود. 
اسپرت اسپیس یک استیشن چهار نفره است که در استودیوی کیا در فرانکفورت آلمان طراحی شده است. مهمترین تغییرات نسبت به مدل کنونی بخش جلوی ماشین است که با برداشت تازه‌ای از جلوپنجره «پوزه ببر» کیا طراحی شده است. چراغ‌های جلو ماشین چهارتایی است و تاکید بیشتر بر برآمدگی روی کاپوت ماشین آن را عضلانی‌تر کرده است. زاویه ستون عقب این استیشن هم هویت اسپرت ماشین را پررنگ‌تر کرده است. 

نیروی این کانسپت از یک سیستم هیبرید گرفته می‌شود که ترکیبی از موتور ۱.۷ لیتری گازوئیلی و یک موتور الکتریکی است. این قوای محرکه سال گذشته برای اولین بار در نمایشگاه خودروی پاریس نمایش داده شد. قدرت موتور از طریق جعبه دنده اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود و دنده‌ها را می‌توان با پدالهایی که پشت فرمان قرار داده شده عوض کرد. 
کیا می‌گوید طراحی داخل ماشین «نمایشی با ایده‌ای از پروژه‌های آینده» این کارخانه است. صندلی‌ها یک تکه و با روکش چرم است. ارتفاع کنسول وسط بیشتر از حد معمول است و فضای راننده را از سرنشین جدا می‌کند و به جای آینه عقب یک دوربین و نمایشگر قرار داده شده است. تودوزی‌ها ترکیبی از چرم و بافتی براق شبیه به آلومینیوم است. 

یک نمایشگر بزرگ روی داشبورد قرار دارد که علاوه بر کنترل سیستم صوتی و تصویری، تقویم، ایمیل و شبکه‌های اجتماعی را هم می‌توان از طریق آن مشاهده کرد. سرنشینان عقب هم می‌توانند تبلت یا تلفن‌های هوشمند خود را به این سیستم وصل کنند. 
گریگوری گویلامه، مدیر طراحی بخش اروپای کیا می‌گوید اسپورت اسپیس «از آن دست کانسپتهایی نیست که هرگز به تولید انبوه نمی‌رسد و بیشتر به یک خودروی واقعی شبیه است.»