قرار بود براساس سیاست وزارت صنعت شرکت‌های خودروساز در همکاری‌های بین‌المللی خود دو شرط داخلی سازی چهل درصدی و صادرات سی‌درصد از محصولات را رعایت کنند. اما مدیر شرکت مشترک ایران خودرو و پژو می‌گوید به دلیل آماده نبودن قطعه‌سازان، محصولات این شرکت فعلا با بیست درصد قطعات ایرانی ساخته می‌شود.

محسن صالحی نیا به خبرگزاری تسنیم گفته است «این موضوع تخلفی از سیاست‌های وزارت صنعت نیست» و «ظرف شش ماه آینده به برنامه‌های خود در خصوص افزایش ساخت داخل تولیدات مشترک دست پیدا خواهیم کرد» و «اگر همین تولیدات مشترک با ۲۰ درصد هم شروع نمی شد عده ای گله می کردند که با وجود تنظیم قرارداد هنوز خبری از اجرای آن نیست.»

کمبود نقدینگی

مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت در این رابطه به خبرگزاری ایرنا میگوید «چون قطعه‌سازان در زمان شروع همکاری بین‌المللی برای ساخت چهل درصد قطعات آمادگی نداشتند، خودروسازان از وزارت صنعت مجوز گرفتند و کار را با بیست درصد شروع کردند.»

قطعه‌سازان در چند سال گذشته هم برای تولید و هم برای گرفتن طلب خود از خودروسازان تحت فشار زیادی بودند. یک عضو انجمن قطعه سازان می‌گوید این طلب حدود سه هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار میلیارد تومان است. فرهاد به‌نیا می‌گوید از ۸۲۰ قطعه‌سازی که عضو انجمن قطعه‌سازان بودند ۱۷۰ شرکت تعطیل شده‌اند. علاوه بر این کمبود نقدینگی میلیاردی، به روز نبودن تجهیزات و دانش تولید، مشکل مهم دیگر قطعه سازان ایرانی است.