صنعت قطعه‌سازی ایران در شرایط مساعدی قرار ندارد. مرکز پژوهش‌های مجلس با ارائه گزارشی در خصوص صنعت قطعه‌سازی ایران تاکید کرده است حجم واردات قطعه وسایل نقلیه موتوری نشان می‌دهد در سال گذشته بیش از سه میلیارد و ٢٦٦ میلیون دلار قطعه وسایل نقلیه موتوری وارد ایران شده است.
در این گزارش تاکید شده است با احتساب ارز در نظر گرفته شده برای واردات خودرو، می‌توان نتیجه گرفت که در سال ١٣٩٣ فقط از محل واردات خودرو و قطعات به کشور شش میلیارد و ٣٦٠ میلیون دلار ارز از ایران خارج شده است. حجم واردات خودرو در سال ١٣٩٣ در این گزارش سه میلیارد ٩٣ میلیون دلار اعلام شده است.
در این گزارش با تاکید بر اینکه صنعت قطعه‌سازی کشور در سال‌های اخیر بیش از شش درصد کل اشتغال ایجاد شده در بخش صنعت را به خود اختصاص داده، اعلام کرد« صنعت قطعه‌سازی ایران رو به افول است.» 

مرکز پژوهش‌های مجلس به بررسی دوره زمانی ١٣٨٠ تا ١٣٩٣ پرداخته و در این دوره زمانی سال ٩٠ و به صورت کلی چهار سال منتهی به سال ٩٠ را با تعطیلی حدود ١٠٠ واحد تولیدی بدترین دوره صنعت قطعه‌سازی در کشور دانسته است.


در گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به ادامه روند افت صنعت قطعه‌سازی آمده است «وضعیت ارزش افزوده صنعت قطه‌سازی و جایگاه آن در خروجی بخش صنعت در سال‌های اخیر دچار افول شده و کل ارزش افزوده صنعت قطعه‌سازی کشور در سال ١٣٩٠ حدود ١٣٥٣ میلیارد ریال بود که سهم آن در خروجی بخش صنعت حدود ٢/٠ درصد است.» 


صنعت قطعه‌سازی کشور در سال‌های اخیر بیش از ٦ درصد کل اشتغال ایجاد شده در بخش صنعت را به خود اختصاص داده و با دارا بودن حدود ٧٠ تا ٨٠ هزار نفر شاغل نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا می‌کند.
در ادامه این گزارش با اشاره به سرمایه‌گذاری در این صنعت آمده است «روند میزان سرمایه‌گذاری در صنعت قطعه‌سازی کشور در سال‌های اخیر گویای این حقیقت است که سرمایه‌گذاری در این صنعت امری مقطعی و فاقد الگوی مشخص و هدفمند بوده به گونه‌ای که سرمایه‌گذاری اندک و پرنوسان از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است که مصداق بارز آن سرمایه‌گذاری سالانه کمتر از ٢٠٠٠ میلیارد است.»
حجم واردات قطعه به کشور در سال‌های اخیر عموماً در دامنه ٥٠٠ تا ١٠٠٠ میلیون دلار قرار داشته است و در مقابل ارزش صادرات قطعه از کشور حدود ١٠٠ میلیون دلار بوده است. بنابراین میزان صادرات و واردات در مقایسه با هم در سال‌های گذشته ١٠ برابر بوده است.