نیسان تا چند روز دیگر نسل جدید ماکزیما را به بازار عرضه می‌کند. نیسان، با موتور قوی‌تر، مصرف کمتر، کیفیت بهتر و طراحی متحورانه که به گفته نیسان از جت جنگنده اف۱۸ الهام گرفته شده، همه توان خود را برای فروش مشهورترین مدلش به کار بسته است. اما نسل هشتم ماکسیما تا رسیدن به دست مشتری سرنوشتی پرفراز و نشیب داشت و نیسان تا مرز توقف تولید آن پیش رفت. 
پروژه نسل جدید ماکسیما در بدترین شرایط بازار خودرو آغاز شد. دوره‌ای که رکود بر صنعت خودرو حاکم بود و افزایش قیمت سوخت باعث شده بود خریداران از سدان‌های متوسط به خرید هچ‌بک‌های کوچک علاقه بیشتری نشان دهند. همزمان نیسان با عرضه مدل الکتریکی «لیف» تلاش می‌کرد خود را کارخانه‌ای محافظ محیط زیست نشان دهد. 
ماکسیما اما مارک کم ارزشی برای نیسان نیست. در آمریکا نام ماکسیما حتی از نام نیسان هم شناخته‌شده تر است. اما آمار و ارقام بازار مدیران کارخانه را به این نتیجه رسانده بود که عرضه نسل تازه‌ای از ماکسیما کار درستی نیست و بهتر است این مدل از فهرست محصولات نیسان حذف شود. 

کسی که ماکسیما را از خطر انقراض نجات داد، پیر لوینگ بود. او در سال ۲۰۱۲ و به سرعت پس از اینکه به مدیریت برنامه ریزی تولید بخش آمریکای شمالی منصوب شد، کارش را برای توجیه تولید ماکسیما آغاز کرد و کارلوس گون، مدیر نیسان را متقاعد کرد تا مجوز ساخت مدل جدید را صادر کند. 
این شک و تردید در آغاز راه، به جای آنکه مهندسان و طراحان نیسان را محتاط کند، آنها را متحورتر کرد. این شجاعت را می‌توان در طراحی ماشین دید. نیسان در ماکسیمای جدید محافظه‌کاری را کنار گذاشته و مانند کسی که چیزی برای باخت ندارد بدون ترس به میدان آمده است. 
نیسان، ماکسیما را از سال ۱۹۸۱ تاکنون می‌فروشد و در ۲۴ سال گذشته نسل‌های مختلف با این مارک آشنا شده‌اند. مدیران نیسان می‌گویند همین باعث خواهد شد تا بستر تقاضا برای این خودرو و اعتماد به آن بیشتر باشد و در نتیجه امید به فروش آن بیشتر شود. 

حرکت متحورانه دیگری که مدیران نیسان با نسل جدید ماکسیما انجام داده‌اند،گران‌تر کردن ماشین است. آنها می‌گویند این خودرو بهترین گزینه برای کسانی است که در فاصله بین سوار شدن به یک ماشین معمولی و یک ماشین لوکس هستند. 
به همین دلیل نیسان امکانات لوکس ماکسیما، نظیر گرم‌کن فرمان و صندلی چرم، را به خودرو اضافه کرده و قیمت آن را هم افزایش داده است. 
نیسان امیدوار است کسانی که می‌خواهند ب ام و یا آکورا بخرند حالا نیم نگاهی هم به ماکسیما داشته باشند و شاید ظاهر فریبنده و امکانات لوکس ماکسیما آنها را به  خرید جلب کند. 

در مقایسه‌ای که بین نیسان ماکسیما اس‌آر (قوی‌ترین مدل ماکسیما)، ب ام و ۳۲۸آی و آکورا تی‌ال‌اکس ۳.۵‌ال و آئودی ای۴ ۲.۰‌تی کواترو انجام شد، ماکسیما از رقیبانش سریع‌تر بود. این آزمون به سفارش نیسان و توسط یک موسسه مستقل انجام گرفت. 
حتی اگر ماکسیما روی کاغذ رقیبی در خور برای مارک‌های لوکس آلمانی و ژاپنی باشد، و هرچقدر طراحان و مهندسان نیسان در ساخت این ماشین شجاعت به خرج داده باشند، نبرد این خودروی ژاپنی جنگی نابرابر است. رقابتی که بیشتر به یک قمار شبیه است.