در مراسم جوایز بهترین‌های سال اتوموبیلرنی که هر سال توسط مجله اتواسپرت برگزار می‌شود، سباستین وتل، راننده تیم ردبول و قهرمان سال ۲۰۱۰ فرمول یک به عنوان بهترین راننده سال جهان انتخاب شد.  

این جایزه هرسال در اواخر سال میلادی در دوازده بخش به بهترین‌های اتوموبیلرنی در سال اهدا می‌شود. برندگان برخی از این جایزه ها توسط خوانندگان مجله و برخی توسط روزنامه نگاران و متخصصان تعیین می‌شود.

امسال خوانندگان مجله اتواسپورت سباستین وتل، که در آخرین مسابقه در ابوظبی توانست قهرمانی این فصل را به دست آورد، را به عنوان برترین راننده سال برگزیدند.

سباستین وتل بعد از دریافت این جایزه گفت: « فصل گذشته، فصل فوق العاده‌ای خوبی بود، اما برای پیروز شدن در این مسابقات به شور و عشق بیش از یک نفر احتیاج بود. این پیروزی بدون شک یک کار تیمی بود. »

ردبول RB6، ماشینی که وتل با آن در فصل گذشته رانندگی کرد و با آن نه بار اول شد هم به عنوان بهترین ماشین مسابقه سال انتخاب شد. آدریان نیویی مدیر تکنیکی تیم ردبول این جایزه را از طرف تیم دریافت کرد.

او گفت: « ما این فصل کار را برای خودمان سخت کردیم. صبح روز مسابقه ابو‍ظبی ما فکر کردیم که روز سختی در پیش است. »

او افزود: « این مسابقه شبیه به بازی پوکر بود و آخر سر ما بهترین دست را داشتیم. »

سباستین لوئب، بعد از هفتمین سال قهرمانی پیاپی در مسابقات رالی به عنوان بهترین راننده رالی جهان برگزیده شد و ماشین او، سیتروئن C4 WRC هم بهترین ماشین رالی سال شد. این سومین سال پیاپی است که این سیتروئن عنوان بهترین ماشین رالی سال را به خود اختصاص می‌دهد.

citroen_c4_wrc

در این مراسم از سر جکی استوارت که سه بار قهرمان فرمول یک جهان شده است و
همینطور روبنز باریکلو که اولین راننده فرمول یک است که در بیشتر از سیصد
مسابقه شرکت کرده هم تقدیر شد.

خوانندگان مجله اتواسپورت، کامی کوبایاشی از تیم فرمول یک سابر را هم به عنوان بهترین راننده تازه وارد به فرمول یک انتخاب کردند.

در بخش بهترین راننده جوان بریتانیا، لوییس ویلیامسون۲۱ ساله،  نایب قهرمان این فصل فرمول رنو بریتانیا به عنوان بهترین انتخاب شد.

از
شرکت بریجیستون، تولید کننده لاستیک برای تیم های فرمول یک و چیپ گاناسی،
مدیر تیم‌های اتوموبیلرانی گاناسی در آمریکا هم برای دستاورد‌هایشان در
تکنولوژی تجلیل شد.

تیم مک لارن هم به خاطر ابداع سیستم F-duct جایزه ابداع سال را گرفت.