بعد از تصادف خطرناک مسابقه فرمول یک اسپا، مدیران تیم‌های فرمول یک می‌گویند تا سال ۲۰۱۴ با تغییر در قوانین مسابقات، ملاحظات تازه‌ای برای محافظت از سر رانندگان هنگام مسابقه در نظر گرفته خواهد شد.

این موضوع بعد از تصادف دور اول در فرمول یک بلژیک دوباره مطرح شد. در این برخورد ماشین رومن گروژان، راننده لوتوس که به هوا پرتاب شده بود تنها با چند سانتی‌متر فاصله از کنار سر فرناندو آلونسو، راننده فراری گذشت.

بعد از مسابقه پدی لو، متخصص محافظت از سر در بخش طراحی تیم مک‌لارن به بخش ورزش بی‌بی‌سی {+} گفت که این تیم از سال گذشته برنامه‌ای را برای محافظت بیشتر از سر رانندگان آغاز کرده و احتمال داد تا سال ۲۰۱۴ تغییراتی در قوانین فرمول یک داده شود.

در چهار سال گذشته دست کم سه بار سر رانندگان به طور جدی در معرض خطر قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۰ در ابوظبی ماشین ویتانتونیو لیوتزی از چند سانتیمیتر سر مایکل شوماخر گذشت و یک سال پیشتر، برخورد یک قطعه به سر فیلیپه مسا، راننده تیم فراری باعث ترک خوردن جمجمه او شد.

ساختن یک کابین مانند جت‌های جنگنده یا قراردادن میله‌های محافظ بالای سر راننده از جمله طرح‌هایی است که بخش فنی فرمول یک درحال بررسی آن‌ها است. این طرح‌ها مخالفانی هم دارد که می‌گویند استفاده از کابین شیشه‌ای یا میله دید راننده را کم می‌کند و سرعت خارج کردن راننده مجروح از داخل ماشین را بسیار کم می‌کند.