بعد از ماه ها انتظار بوگاتی جانشین مدل ویرون را معرفی کرد. بوگاتی شیرون نه تنها سریع‌ترین خودروی جهان است بلکه مدیران بوگاتی می‌گویند برای اولین بار از فروش آن سود خواهند کرد.

قدرت موتور شانزده سیلندر هشت لیتری بوگاتی شیرون ۱۵۰۰ اسب بخار است. این نیرو کافی است  تا سرعت این ماشین ۱۹۹۵ کیلوگرمی را تنها در دو و نیم ثانیه از صفر به صد کیلومتر در ساعت برساند. حداکثر سرعت شیرون به صورت الکترونیکی به ۴۲۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

بوگاتی سوپرکار خود را در زمانی به بازار عرضه می‌کند که همه رقیبان عمده‌اش از جمله مک‌لارن پی۱، فراری لافراری و پورشه ۹۱۸ از بازار خارج شده‌اند. قیمت این ماشین دو میلیون و ۴۰۰ هزار یورو اعلام شده و بوگاتی می‌گوید تنها ۵۰۰ دستگاه از آن ساخته خواهد شد که یک سوم آنها پیش فروش شده است.

کارخانه فرانسوی پاییز گذشته در نمایشگاه خودروی فرانکفورت، کانسپتی به نام «ویژن گرن توریزمو» را رونمایی کرد که در آن گوشه‌هایی از جانشین مدل ویرون نمایش داده شده بود. وولفگانگ دورنهایمر، مدیر بوگاتی می‌گوید شیرون یک خودروی کاملا جدید است و اشتراک کمی با ویرون دارد.

بوگاتی شیرون

مهندسان بوگاتی برای اینکه شیرون را سریع‌تر از ویرون بسازند، موتور هشت لیتری شانزده سیلندر خود را تا حد زیادی تغییر داده‌اند. از جمله چهار سیستم توربوی بزرگتر برایش در نظر گرفته‌اند. توربوها هم در دو مرحله عمل میکند. در مرحله اول دو سیستم توربو کار میکند و دو سیستم دیگر هم بعد از اینکه دور موتور از ۳۸۰۰ گذشت کار خود را شروع می‌کند.

نام شیرون از موفق‌ترین راننده مسابقات بوگاتی الهام گرفته شده است. لویی شیرون در دهه بیست و اوایل دهه سی میلادی با اسطوره‌های بوگاتی نظیر تایپ ۳۵ و تایپ ۵۱ در اکثر مسابقات گرندپری برنده شد.
نیروی موتور از طریق جعبه دنده‌ای هفت سرعته به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. این جعبه دنده هم از ویرون گرفته شده اما بوگاتی آن را تا حد زیادی تغییر داده است. شاسی ماشین هم که از فیبرکربن ساخته شده کاملا جدید است.

گروه فولکس واگن که مالک بوگاتی است در ده سال گذشته در ازای فروش هر دستگاه ویرون بیش از چهار میلیون و ششصد هزار یورو ضرر داده است. اما مدیر بوگاتی وعده داده این روند با شیرون متوقف شود. آقای دورنهایمر در مراسمی که در حاشیه نمایشگاه خودروی ژنو برگزار شد به خبرنگاران گفت «شیرون نه تنها برای پرستیژ گروه فولکس‌واگن کلیدی است بلکه با آن ما به سودآوری شرکت هم کمک خواهیم کرد.»

بوگاتی شیرون

فروش ۵۰۰ دستگاه شیرون دست کم یک میلیارد و دویست میلیون یورو درآمد برای فولکس واگن خواهد داشت. بوگاتی از گفتن جزییات بیشتر درباره محاسبات مالی پروژه خودداری کرده اما مقامات کارخانه به خبرنگاران گفته‌اند حتی با درنظر گرفتن هزینه بسیار بالای توسعه شیرون، این کارخانه سودآور خواهد بود.

درآمدزایی هرگز در پروژه ویرون تعریف نشده بود. فردیناند پیه‌چ، مدیر وقت فولکس واگن در سال ۲۰۰۵ هدف از ساخت ویرون را اثبات توانایی مهندسی فولکس واگن عنوان کرده بود. اینکه مهندسان این شرکت می‌توانند سریعترین خودروی اسپرت جهان را بسازند. هدفی که ویرون با موتور ۱۲۰۰ اسب بخاری و حداکثر سرعت ۴۳۰.۹ کیلومتر در ساعت به آن رسید و رکوردش در کتاب گینس ثبت شد.

با برملا شدن تقلب فولکس‌واگن در ساخت موتورهای دیزل و هزینه سرسام آوری که این رسوایی برای کارخانه داشت، زمزمه‌هایی از فروش بوگاتی شنیده شد. در شرایطی که فولکس واگن قرار داشت، بودن یک عضو بسیار پرهزینه که سودی برای شرکت ندارد ، چندان توجیه نداشت. اما پیش از آغاز سال نوی میلادی فولکس واگن اعلام کرد که بوگاتی را نگه خواهد داشت. مدیران فولکس واگن اعلام هزینه زیادی صرف شیرون شده است و درست نیست در آستانه ورود این خودرو به بازار کارخانه را از دست داد.