ایسنا: با اعمال نرخ جدید حق بیمه شخص ثالث در هفته گذشته خودروها نیز با افزایش قیمت به‌ طور میانگین دویست هزار تومانی عرضه شدند.

هفته گذشته سایپا ۱۳۲ مدل SL به قیمت حدود هشت میلیون و ۹۲۰ هزار تومان و مدل SX  با قیمت حدود ۹ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان عرضه شد. قیمت سایپا ۱۳۱ مدل SL نیز هشت میلیون و۸۳۰ هزار و مدل SX حدود ۹ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان بود.

در این هفته، تیبا به قیمت یازده میلیون و ۸۲۵ هزار تومان و ریو نی۱۴ میلیون و۶۵۰ هزار تومان در نمایندگی‌های فروش سایپا عرضه شد. قیمت تندر۹۰ تولیدی پارس خودرو نیز در مدل E1 آن حدود چهارده میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و در مدل E2 نیز حدود شانزده میلیون و سیصد هزار تومان بود.

مگان۲۰۰۰ با قیمت حدود ۳۶ میلیون تومان و مدل ۱۶۰۰ تیپ E1 به قیمت  میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و تیپ E2  بیست و نه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان عرضه شد.اما در خانواده محصولات ایران خودرو نیز پژو پارس سال در سطح قیمتی حول و حوش ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش رسید. قیمت پژو GLX نیز ۱۳ میلیون و پانصد هزار تومان بود.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به قیمت حدود ۱۵ میلیون، تیپ ۵ شانزده میلیون و ۲۰۰ هزار و تیپ ۶ نیز هجده میلیون و ۵۵۰ هزار تومان عرضه شد. پژو ۲۰۶ صندوق‌دار نیز در مدل V9 به قیمت حدود ۱۹ میلیون و ۶۰۰ هزار و در مدل V8 نیز ۱۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته شد.

قیمت تندر۹۰ تولیدی ایران خودرو نیز در مدلE1 چهارده میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در مدل E2 نیز پانزده میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود. سمند سال نیز به قیمت چهارده میلیون و۴۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسید.

در این هفته قیمت کارخانه‌ای سوزوکی گراندویتارا تیپ ۵ حدود ۴۰ میلیون تومان و تیپ ۸ نیز ۴۴ میلیون تومان معامله شد. البته این خودرو در نمایندگی‌های فروش به قیمت کارخانه‌ای موجود نبود و با تفاوت قیمت ده میلیون تومانی به فروش می‌رسد. قیمت ماکسیما نیز حدود ۴۷ میلیون تومان بود.

قیمت‌های یاد شده نسبی بوده و در نمایندگی‌های فروش مختلف درصدی نوسان قیمت وجود دارد.