مدیرعامل پارس خودرو قیمت خودرو ساندرو استپ‌وی اتومات را ۵۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و مدل دستی ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد. این خودرو هفته پیش در پارس خودرو رونمایی شد و به گفته مدیر کارخانه ثبت نام آن از هفته اول مهرماه آغاز می‌شود.

ساندرو استپ‌وی مدل شاسی‌بلند ساندرو است که در سال ۲۰۰۸ به بازار عرضه شده است. ارتفاع ساندرو استپ‌وی حدود پنج سانتی‌متر از ساندرو هچ‌بک بیشتر است و با تغییراتی در سپر و دور گلگیرها ظاهرش به خودروهای شاسی بلند شبیه است. در حال حاضر نسل دوم این خودرو در بازارهای جهانی فروخته می‌شود.

مدل هچ بک ساندرو اتوماتیک در حال حاضر حدود ۵۴ میلیون تومان و مدل دستی آن حدود ۴۸ میلیون تومان در بازار فروخته می‌شود. احتمالا قیمت ساندرو استپ‌وی هم در بازار گران‌تر خواهد بود.

پیش از رونمایی از ساندرو استپ‌وی، سازمان استاندارد اعلام کرد که این خودرو مجوز تولید را از سازمان استاندارد نگرفته است. ناصر آقامحمدی، مدیرعامل پارس خودرو در روز رونمایی به خبرگزاری ایسنا گفت «استانداردهای لازم برای تولید خودروی ساندرو اخذ شده و احتمالا سوءتفاهمی در رابطه با این خودرو برای معاون سازمان استاندارد پیش آمده است.»

رنو ساندرو استپ‌وی

بی‌خبری از کویید؛ بازگشت قشقایی

یکی از سوالات مهم این روزها در صنعت خودرو این است که رنو کوئید قرار است در کدام کارخانه ایرانی تولید شود. هم ایران خودرو و هم سایپا مایل به تولید این خودرو هستند و به نظر می‌رسد این موضوع از دلایلی باشد که همکاری رنو با خودروسازان ایران هنوز به نتیجه نرسیده است.

آقای آقامحمدی می‌گوید هنوز هیچ چیزی درباره کوئید قطعی نشده است. او اما به خبرگزاری مهر گفت «در حال تهیه برنامه بلند مدتی برای همکاری با گروه رنو – نیسان هستیم.» و «در مذاکرات با گروه رنو-نیسان خودروهای مختلفی برای همکاری مشترک مطرح است.»

یکی از این خودروهای جدید نیسان قشقایی است که به گفته مدیرعامل پارس خودرو «به زودی به بازار باز خواهد گشت.»