مدیرعامل ایران خودرو امروز در یک نشست خبری قیمت محصولات جدید پژو که قرار است از سال آینده به بازار ایران عرضه شود را اعلام کرد.

هاشم یکه زارع امروز در یک نشست خبری گفت با شرایط امروز، قیمت مدل ۳۰۱ با دنده دستی ۵۸ میلیون تومان و با دنده اتوماتیک ۶۲ میلیون تومان خواهد بود. به این ترتیب این خودرو از نزدیک‌ترین رقیبش، رنو سیمبل،‌ که به ایران وارد می‌شود پانزده میلیون تومان ارزان‌تر خواهد بود.

مدیر ایران خودرو همچنین اعلام کرد هچ‌بک ۲۰۸ شصت و هشت میلیون تومان است.

قیمت محصولات پژو در ایران

سومین مدلی که قرار است ایران خودرو با همکاری پژو تولید کند،‌شاسی بلند کوچک ۲۰۰۸ است که قرار است به قیمت ۷۲ میلیون تومان و ۷۸ میلیون تومان (دنده اتوماتیک) فروخته شود.

ایران خودرو هفته پیش همزمان با سفر رییس جمهوری ایران به فرانسه برای ساخت سه مدل جدید با پژو قرارداد بست.

ایران خودرو در اعلام قیمت‌ مدلهایی که در آینده به بازار می‌فرستد سابقه خوبی ندارد و همیشه این خودروها با قیمت‌هایی بالاتر به بازار عرضه شده است. اما با قیمت‌هایی که ایران خودرو امروز اعلام کرده، این کارخانه زنگ خطر را برای خودروهای چینی به صدا در آورده است.

در حال حاضر پرفروش‌ترین خودروی بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان در بازار ایران، ام وی ام ۵۵۰ است که بیش از ۱۳ درصد سهم این بخش از بازار را  در اختیار دارد. ایران خودرو به زودی دو محصول جدید در این بخش از بازار خواهد داشت.

پرفروش‌ترین خودرو در سطح قیمت پژو ۲۰۰۸ (۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان)، کیا سراتو است. مدلهای شاسی بلند چینی در این سطح قیمت ابعاد بزرگتری دارند اما می‌توان به عنوان نمونه جک اس۵ را نزدیکترین رقیب قیمتی ۲۰۰۸ دانست. در بین خودروهای وارداتی سانگ یانگ تیوولی تقریبا با قیمت ۲۰۰۸ و در سطحی محدود در بازار عرضه شده است.