لامبورگینی میورا، سوپرکار افسانه‌ای کارخانه ایتالیایی امسال پنجاه ساله می‌شود. برای یادآوری شکوه این خودروی افسانه‌ای، لامبورگینی صحنه‌های به یاد ماندنی ابتدای فیلم «کسب و کار ایتالیایی» را دوباره بازسازی کرد.

لامبورگینی در کارنامه خود خودروهای بی‌نظیر کم ندارد، اما میورا را میتوان مهمترین خودروی این کارخانه خواند. خودرویی که نه تنها جایگاه لامبورگینی را در صنعت خودرو تثبیت کرد، بلکه برای همیشه تعریف سوپرکار در جهان را تغییر داد.

میورا در سال ۱۹۶۶ بازار عرضه شد. آن زمان سه سال بیشتر از تاسیس خودروسازی لامبورگینی نگذشته بود و این کارخانه هنوز در برابر نام‌های چون فراری و جگوار، شرکتی ناشناخته بود.

لامبورگینی میورا

مشاجره تاریخی

فروچیو لامبورگینی در پی یک مشاجره به خودروسازی رو آورد. او از محصولات فراری انتقاد کرده بود و در واکنش، انزو فراری، موسس کارخانه فراری، او را تراکتور سازی خوانده بود که از خودروسازی چیزی نمی‌داند. در نتیجه لامبورگینی به خودروسازی رو آورد تا ثابت کند می‌توان ماشینی بهتر از فراری ساخت.

اولین محصول لامبورگینی یک گرند تورر به سبک فراری و جگوارهای دهه شصت بود. جی‌تی‌ ۳۵۰ اگرچه با موتور دوازده سیلندر ۴۰۰ اسب بخاری چیزی از ماشینهای زمان خود کم نداشت اما مطابق با تعاریف موجود بازار ساخته شده بود. دستاوردی که لامبورگینی را راضی نکرد.

لامبورگینی اما با محصول بعدی خود، میورا، ساختار شکن بود. این کارخانه برای اولین بار موتور یک خودروی اسپرت شهری را پشت سر راننده قرار داد. پیش از تنها خودروهای مسابقه‌ای موتور وسط بودند. این ایده آنقدر عجیب بود که وقتی لامبورگینی در سال ۱۹۶۵ شاسی ماشین را نمایش داد همه فکر کردند قرار است ماشین برای پیست مسابقه باشد.

کسب و کار ایتالیایی

میورا در سال ۱۹۶۶ در نمایشگاه ژنو رونمایی شد و همه را در نمایشگاه میخکوب کرد. برتونه ۲۵ ساله میورا با خطوطی ساده سوپر کاری طراحی کرده بود که در عین ظاهری وحشی شکوه و عظمتی غیرقابل انکار داشت. ترکیب این ظاهر زیبا با قدرت بالای موتور چهار لیتری دوازده سیلندر، هم ضرب شصتی به فراری بود و هم جایگاه لامبورگینی را در بین خودروسازان اسپرت برای همیشه محکم کرد.

میورا به سرعت به ستاره صنعت خودرو بدل شد و ثروتمندان، هنرپیشه‌ها و خوانندگان مشهور برای خریدنش صف کشیدند. حتی اشکال‌هایی که در ساختش پیش آمد و باعث شد بعضی از خودروها آتش بگیرد هم از محبوبیت خودرو کم نکرد.

فراری در ابتدا امنیت خودروهای موتور وسط را زیر سوال برد و گفت به خاطر حفظ جان مشتری‌هایش این کار را نخواهد کرد. اما در نهایت به این روش تن داد.ولی هشت سال طول کشید تا مهندسان مارانلو توانستند رقیبی جدی برای میورا بسازند.

در این فاصله لامبورگینی به عرضه مدلهای سبک‌تر و قوی‌تر ازمیورا ادامه داد و قدرت موتورش از ۳۵۰ اسب بخار به ۳۸۰ اسب بخار افزایش یافت و محبوبیتش بیشتر و بیشتر شد.

در سال ۱۹۶۹ فیلم «کسب و کار ایتالیایی» با انبوهی از ستارگان آن زمان به روی پرده رفت. اگرچه در طول فیلم چند دستگاه مینی کوپر صحنه‌های به یاد ماندنی از تعقیب و گریز در تاریخ سینما را خلق کردند، اما در چند دقیقه ابتدایی فیلم، این میورا بود که با پیچ و خم در جاده‌های زیبای کوه‌های آلپ، ستاره فیلم شد.

تولید میورا از سال ۱۹۷۲ رفته رفته متوقف شد. این برای علاقه‌مندان به خودرو خبر تلخی بود. اگرچه این تلخی چندان طول نکشید چون لامبورگینی دو سال بعد با مدل کانتاچ، بار دیگر صنعت خودرو را مبهوت خود کرد.