لامبورگینی و بنتلی از حضور در نمایشگاه خودروی پاریس انصراف دادند. هر دو کارخانه دلایلی برای عدم حضور خود اعلام کرده‌اند، اما دلیل اصلی صرفه‌جویی در هزینه‌های شرکت مادر این دو خودروساز، فولکس‌واگن است.

یک سال از برملا شدن تقلب فولکس‌واگن در آزمایش موتورهای دیزل می‌گذرد. این رسوایی برای فولکس‌واگن میلیاردها دلار هزینه داشت و فولکس‌واگن را ناگزیر کرد استراتژی خود را به طور کامل تغییر دهد. در نتیجه شرکت آلمانی ناگزیر شده است از هزینه‌هایش کم کند.

بنتلی اعلام کرده است به جای نمایشگاه پاریس، ترجیح می‌دهد در رویدادهای کوچکتری شرکت کند که مشتریان بنتلی بیشتر به آنجا می‌روند. لامبورگینی هم اعلام کرده است استراتژی خود برای انتخاب نمایشگاه‌هایی که این مارک ایتالیایی می‌خواهد در آنها حاضر باشد را تغییر داده است.

حضور در هر نمایشگاه خودرو میلیون‌ها دلار برای خودروسازان خرج دارد. این هزینه مخصوصا برای تولید‌کنندگان خودروهای لوکس و سوپراسپرت بیشتر است. آنها در صورت حضور در نمایشگاه در رقابتی سخت برای جلب توجه روزنامه‌نگاران و بازدیدکنندگان قرار می‌گیرند و چاره‌ای به جز قبول هزینه‌ای سرسام آور ندارند.

لوگو نمایشگاه پاریس

غایبان بزرگ

امسال گروه فولکس‌واگن هم از مهمانی مجللی که معمولا در آستانه هر نمایشگاه برگزار میکرد صرف‌نظر کرده است و مراسم معرفی مدلهای جدید این گروه را ساده‌تر برگزار خواهد کرد. تمرکز فولکس‌واگن امسال بر خودروهای الکتریکی است و این شرکت قصد دارد از یک کانسپت با قوای محرکه الکتریکی رونمایی کند.

فولکس‌واگن تنها غایب بزرگ پاریس نیست. پیش‌تر فورد، ولوو و آستون مارتین هم اعلام کردند در نمایشگاه پاریس شرکت نمی‌کنند. این خودروسازان هم صرفه‌جویی را دلیل اصلی غیبت خود اعلام کردند.

با وجود غیبت این خودروسازان، هنوز پاریس رونق خود را از دست نداده است. انتظار می‌رود امسال بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر از نمایشگاه بازدید کنند. بیش از ۲۶۰ مارک مرتبط با صنعت خودرو در نمایشگاه حاضر خواهند بود و قرار است ۶۵ خودرو جدید برای اولین بار در اروپا یا فرانسه رونمایی شود.

وبسایت خودرو از هشتم مهر از محل نمایشگاه خبرهای این رونمایی‌ها را گزارش خواهد کرد.