خودروسازان چینی با سود بردن از تحریم‌های بین‌المللی در ایران جای پای خود را در بازار خودرو محکم کرده‌اند و نفوذشان تا حدی است که بعید است در صورت برداشته شدن تحریم‌ها جایگاهشان را به راحتی از دست بدهند.

روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی به استراتژی خودروسازان چینی در ایران پرداخته و می‌گوید برخی بررسی‌ها نشان می‌دهد خودروسازان چینی تا سال آینده ده درصد بازار خودروی ایران را در اختیار خواهند گرفت.

در حال حاضر تقریبا تمام خودروسازان بخش خصوصی حداقل یک محصول چینی مونتاژ می‌کنند و گزاف نیست اگر بگوییم خودروسازان خصوصی کشور عملا شریک چینی‌ها شده‌اند. خودروسازان چینی  تنها ‌به بخش خصوصی قناعت نکرده و به قلب رقبای بزرگ خود نیز نفوذ کرده‌اند و حالا در خط تولید غول‌های جاده مخصوص هم سهم دارند.

در نمایشگاه خودرو شیراز که هفته گذشته برگزار شد، چینی‌ها نشان دادند کماکان می‌خواهند در بازار خودرو ایران بمانند، حتی اگر تحریم‌ها لغو شود و بزرگان خودروسازی جهان به بازار ایران راه یابند.

آنچه بیش از هر چیز دیگری در غرفه چینی‌ها به چشم می‌آمد، خودروهای جدید بود. در حالی که خودروسازان ایرانی در نهایت سالی یک محصول جدید دارند، کارخانه‌های چینی هر سال محصولات متنوعی را به بازار ایران معرفی کرده‌اند و با زیرکی بخش‌هایی از بازار که در آن تقاضا وجود داشت اما رقیبی نبود را از آن خود کردند.

به‌عنوان مثال، طی یکی دو سال اخیر، چینی‌ها با عرضه خودروهای شاسی‌بلند با قیمت زیر صد میلیون تومان، عملا بازار را در دست گرفتند. خودروهای بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان بخش دیگری از بازار است که محصولات چینی آن را هدف گرفته‌اند.

در واقع برگ برنده چینی‌ها در بازار خودرو ایران، قیمت پایین محصولات‌شان است و بعید به‌نظر می‌رسد در صورت ورود اروپایی‌ها، ژاپنی ها و یا آمریکایی‌ها بتوانند محصولاتی متناسب با قدرت خرید مشتریان طبقه ضعیف و متوسط رو به پایین ایرانی، عرضه کنند. تنها راهی که می‌تواند سهم خودروسازان چینی را از بازار کم کند، عرضه محصولاتی با قیمت کمتر و کیفیت بهتر است.