لندروور، در دومین به روزآوری در پنج سال گذشته، مدل فری‌لندر را برای سال ۲۰۱۳ با تغییراتی به بازار عرضه خواهد کرد. 
برخلاف دوسال پیش که لندروور تنها به تغییرات اندکی در سپرها و چراغ ماشین بسنده کرده بود، این بار این خودرو را به فهرستی طولانی از امکانات لوکس مجهز کرده است. 
لندروور به تازگی از مدل بسیار لوکس رنج‌روور رونمایی کرده است و فروش موفق ایووک، مدل لوکس دیگر این کارخانه هم باعث شده تا لندروور با شجاعت بیشتری فری‌لندر را چند گام به سمت یک شاسی بلند لوکس نزدیک‌تر کند.

در ظاهر ماشین، مدل جدید با چراغ‌های زنون ال ائی دی با طراحی جدید از مدل قدیمی متمایز می‌شود. اما تغییرات در داخل بسیار بیشتر است. فری‌لندر ۲۰۱۳ کنسول وسط کاملاً جدیدی دارد، به یک نمایشگر ۷ اینچی لمسی مجهز شده و در بین کیلومتر شمار و نمایشگر دور موتور هم یک نمایشگر پنج اینچی دیگر قرار دارد که اطلاعات خودرو را به راننده نشان می‌دهد. 
همه کلید‌ها و سوییچ‌ها عوض شده و دو سیستم صوتی ساخت مریدیان با ۱۱ یا ۱۷ بلندگو با قدرت ۳۸۰ یا ۸۲۵ وات می‌توان برایش سفارش داد و در عقب خودرو دوربین نصب شده است. 
علاوه بر مدل‌های S، GS و HSE اکنون می‌توان فری‌لندر را در دو مدل HSE Lux و داینامیک هم سفارش داد. HSE Lux  که الهام گرفته از ایووک است، اکنون لوکس‌ترین سطح این مدل خواهد بود که صندلی‌های چرم ویندزور، موکت مرغوب‌تر و رنگ مشکی پیانویی در داخل خودرو به صورت استاندارد در آن عرضه می‌شود. 

موتورهای تغییری نکرده است. موتور چهار سیلندر ۲.۲ لیتری توربو دیزل با قدرت ۱۴۸ یا ۱۸۷ اسب بخار و موتور دو لیتری بنزینی چهار سیلندر توربو با قدرت ۲۴۰ اسب بخار که در ایووک هم استفاده شده است، با این ماشین عرضه می‌شود. فری‌لندر به صورت تک دیفرانسیل هم عرضه می‌شود. 
قیمت ماشین کمی از مدل سال ۲۰۱۲ گرانتر شده است. قیمتش در آمریکا با ۷۰۰ دلار افزایش از ۳۷ هزار و ۲۵۰ دلار شروع می‌شود و ارزانترین مدل آن در بریتانیا با ۱۰۰۰ پوند افزایش ۲۳ هزار و ۷۰۰ پوند خواهد بود.