مدیر طراحی لندروور جزییات بیشتری از نسل جدید دیفندر به خبرنگاران داده است. جری مک‌گاورن می‌گوید دیفندر جدید طوری طراحی شده است که هم مالکان دیفندرهای پیشین را راضی کند و هم بیشتر به چشم جوانان بیاید.

آقای مک‌گاورن نگفت نسل جدید مشهورترین محصول لندروور کی به بازار عرضه می‌شود و فقط گفت به رونمایی از این خودرو خیلی باقی نمانده است. رسانه‌های بریتانیایی گزارش کرده‌اند که این خودرو در سال ۲۰۱۸ قرار است به بازار عرضه شود.

لندروور سال گذشته بعد از شصت سال تولید دیفندر را متوقف کرد. در کنار خودروهایی نظیر جیپ رانگلر، مرسدس بنز کلاس جی و تویوتا لندکروزر، دیفندر یکی از مشهورترین شاسی بلندهای جهان است که علاقه‌مندان بسیار زیادی دارد.

احتمالا همین شهرت و اعتبار باعث شده که در طراحی نسل جدید خودرو، به گفته جری مک‌گارون، ارتباط احساسی با مدل کلاسیک حفظ شود. آقای مک‌گارون البته می‌گوید مدل جدید فقط یک کپی مدرن نخواهد بود و در طراحی آن سلیقه نسل جدید خریداران هم در نظر گرفته شده است.

مک‌گاورن از سال ۲۰۰۶ مسئولیت طراحی مدلهای لندروور را برعهده گرفت و نتیجه کارش در این شرکت تا الان با استقبال بازار روبرو شده است. اما سابقه دیفندر، که به سال ۱۹۴۸ میلادی، بر می‌گردد باعث شده است که طراحی نسل جدید آن چالشی بزرگ برایش باشد.
«این خودرویی است که برای مدتی طولانی هویت اصلی برند ما بوده است. حالا برای اینکه تعریف تازه‌ای از هویت مارک خود ترسیم کنیم، باید خودرویی بسیازیم که برای طیف گسترده‌تری از خریداران جذاب باشد.»

مدیر طراحی لندروور می‌گوید دیفندر جدید هر شکلی باشد، مانند پیشینیان خود یک خودروی سخت جان است که با آن می‌توان همه کار کرد و همه جا رفت.