لندروور ماه آینده خط تولید دیفندر، قدیمی‌ترین مدل خود را به خاطر سخت‌تر شدن قوانین ایمنی و محیط زیست متوقف می‌کند. کارخانه انگلیسی که شاسی بلندهایش به عبور از موانع غیرقابل عبور مشهورند حالا مانع بزرگی پیش رو دارد: ساخت جانشینی برای دیفندر.

لندروور با هدف ساخت ماشینی ساخته شد که در برابر هیچ مانعی شانه خالی نکند و دیفندرر برای ۶۸ سال نمادی از این هدف بوده است. با اینکه در سالهای اخیر دیفندرر بیشتر در محله‌های ثروتمند نشین دیده میشد تا صحراهای آفریقا، اما این ایده همچنان در مرکز توجه مدل جدید خواهد بود.

نسل جدید دیفندر بخش میانی محصولات لندروور را پوشش خواهد داد. لندروور با مدلهای رنج‌روور، در بخش لوکس بازار رقابت می‌کند و در بازار شاسی بلندهای ارزان قیمت‌تر با مدلهای دیسکاوری رقابت خواهد کرد. دیفندر، در عین داشتن قابلیت های خارج از جاده فوق‌العاده در این بین قرار میگیرد.

لندروور دیفندر

اما مدیران لندروور میدانند توانایی های دیفندر در بیابان نوردی باید با توانایی‌هایش در بازار همراه شود. آنها باید به جای ده هزار دیفندر، صد هزار دستگاه از این ماشین در سال بفروشند و برای این کار حاضرند کمی درباره توانایی‌های ماشین کوتاه بیایند.

مسئولیت طراحی دیفندر جدید بر دوش «گری مک‌گاورن» مدیر طراحی لندروور است. دیفندر جدید شامل پنج مدل خواهد بود. دو مدل دو در، یک مدل با شاسی کشیده چهار در که ظرفیت هشت سرنشین دارد و وانت‌های دو در و چهار در، پنج مدلی است که از دیفندر به بازار عرضه خواهد شد.

لندروور چند سال است که کانسپت‌هایی با اشاره به نسل جدید دیفندر نمایش داده است. طراحی خودرو اما همچنان در حال اجرا است و لندروور می‌گوید مدل جدید هیچ شباهتی به این کانسپت‌ها نخواهد داشت.

لندروور کانسپت دی سی ۱۰۰

دینفدر جدید برای موفقیت در خارج از جاده و در بازار باید بین تاریخ غنی این مدل و نیازهای روز برای یک شاسی بلند توازن برقرار کند. این کار را جیپ با موفقیت در مورد مدل «رانگلر» انجام داده است. رانگلر در عین یادآوری جیپ دوران جنگ جهانی دوم، خودرویی است که میتوان آن را هر روز در شهر راند.

مدل جدید قرار است در سال ۲۰۱۸ معرفی و به بازار عرضه شود و لندررو میداند ساخت جانشینی برای این اسطوره کار آسانی نخواهد بود.