لوییس همیلتون، راننده تیم مرسدس با کسب سریعترین زمان فرمول یک مالزی را از خط اول آغاز خواهد کرد. او که دو هفته پیش در استرالیا هم خط اول را گرفته بود، اولین پیروزی خود را در سال ۲۰۰۷ در همین پیست کسب کرد و حالا با ماشین بسیار خوب مرسدس این فرصت را دارد تا یک پیروزی دیگر به نام خود ثبت کند.
هم تیمی او، نیکو رزبرگ هم روز بسیار خوبی داشت و بهترین زمان در تمرین صبح شنبه را ثبت کرد. در پایان زمان‌گیری، او پس از سباستین فتل از ردبول، خط سوم را گرفت. 
این سی و سومین باری است که سباستین فتل مسابقه فرمول یک را از خط اول آغاز می‌کند. به این ترتیب او به رکورد جیم کلارک راننده هموطنش رسید که از سال ۱۹۶۸ تاکنون پابرجا بود. 
هوا در زمان‌گیری بسیار بد بود و بارش باران و مه بر عملکرد همه راننده‌ها تاثیر گذاشت. 

بعد از همیلتون، فتل و رزبرگ، فرناندو آلونسو از تیم فراری از خط چهارم مسابقه را آغاز می‌کند و پشت سر او دانیل ریکاردو از ردبول، کیمی رایکونن از فراری، نیکو هاکنبرگ از فورس ایندیا، کوین مگنوسن از مک‌لارن، ژان اریک ورن از تورو روسو و جنسن باتن از مک‌لارن قرار گرفتند. 
دور اول زمان‌گیری تقریبا بدون اتفاق غیرقابل پیش‌بینی برگزار شد و تیم‌های کیترهم، ماروسیا و آدرین سوتیل (سابر) و پستور مالدونادو (لوتوس) از زمان‌گیری خارج شدند. 
در آخرین دقیقه بخش اول زمان‌گیری مارکوس اریکسون از کیترهم تصادف کرد و با بالا رفتن پرچم قرمز عملا دور اول زمان‌گیری کمی زودتر به پایان رسید. او پیش از زمان‌گیری گفته بود این اولین باری است که با ماشین فرمول یک در پیست خیس رانندگی می‌کند. در طول زمان گیری هم واضح بود که هنگام گاز دادن با فرمان‌گیری مشکل داشت.
ناکام بزرگ در دور دوم زمان‌گیری ویلیامز بود. با این که رانندگان این تیم در استرالیا فوق‌العاده بودند اما نه فیلیپه مسا و نه والتری بوتاس نتوانستند خود را به جمع ده راننده برتر اضافه کنند. دانیل کیویات (تورو روسو)، استبان گوتیه‌رز (سابر)، سرجیو پرز (فورس ایندیا) و رومن گروژان دیگر رانندگانی بودند که در پایان دور دوم از زمان‌گیری خارج شدند.