در بین تمام خودروهایی که این هفته در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی شد، یک خودرو که شرکت فن‌آوری «لی اِکو» آن را به نمایش گذاشت از همه بیشتر توجه جلب کرد. کانسپت «لسی» (LeSEE) ایده میلیاردر چینی، «جیا یوتینگ» برای ساخت خودرویی خودران است که در نهایت با تسلا رقابت خواهد کرد.

جیا از طریق پخش اینترنتی فیلم در چین به شهرت رسید و معتقد است خودرویی که این شرکت میسازد در حقیقت یک تلفن همراه هوشمند بر روی چهار چرخ است. اگرچه خود شرکت تجربه چندانی در خودروسازی ندارد، اما سرمایه‌گذار اصلی شرکت آمریکایی فارادی است. فارادی هم در حال ساخت مدلهای الکتریکی است که قرار است در کارخانه‌اش در ایالت نوادا ساخته شود.

لی‌اکو لسی

از سوی دیگر این شرکت با آستون مارتین شریک است و در پروژه ساخت اولین مدل الکتریکی آستون مارتین به نام «رپید ائی» (RapidE) همکاری می‌کند و سیستم ارتباطی کاملا جدیدی برای مدلهای این کارخانه طراحی کرده است.

SEE در اسم کانسپت مخفف Super Electric Ecosystem است. جیا یوتینگ معتقد است در آینده خودروها مانند یک تلفن همراه هوشمند هستند که چهار چرخ دارند. لسی براساس این ایده ساخته شده که در آینده خودرو سواری نیازی به رانندگی ندارد و سرنشینان فرصت بیشتری برای تماشای فیلم و تلویزیون خواهند داشت و از این طریق می‌توان درآمد زیادی کسب کرد.

لیکو در سال ۲۰۱۵ میلادی ۵۸۰ میلیون دلار از فروش اشتراک پخش ویدیویی فیلم درآمد به دست آورده است. این شرکت سخت‌افزار دسترسی به این ویدیوها را به قیمت تمام شده می‌فروشد و از طریق فروش اشتراک سود می‌کند.

مدیر شرکت می‌گویند سیستم قیمت‌گذاری آنها برای خودرو هم همینطور خواهد بود و حتی به گفت آقای جیا روزی خواهد رسید که خودرو را مجانی به مصرف‌کننده خواهند داد.

لی‌اکو لسی

از جزییات فنی خودرو اطلاعات بسیار کمی منتشر شده است. در مراسم رونمایی جیا یوتینگ ماشین را از طریق پیامی به تلفن همراه روشن کرد و آن را با تلفن هوشمند از راه دور کنترل کرد. از دیگر امکانات آینده نگرانه این خودرو، قدرت تشخیص صورت راننده و درک احساس او است. فرمان خودرو در داخل داشبورد تا می‌شود تا راننده فضای بیشتری داشته باشد. همچنین هر سرنشین فضای شخصی خود را دارد و می‌تواند فیلم و موسیقی دلخواه خود را ببیند و بشنود.

هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه این خودرو اعلام نشده است، اما کارشناسان بعید می‌دانند این کانسپت با خط تولید فاصله زیادی دارد و رقیب چینی تسلا به این زودی‌ها به بازار عرضه نخواهد شد. با این حال این کانسپت و دیگر تلاش‌های شرکت‌های چینی برای عرضه خودروهای الکتریکی، نشان می‌دهد تسلا از همین حالا باید علاوه بر اروپا نگران رقبای قدری در آسیا باشد.