ولوو با نمایش نمونه‌ای لوکس از شاسی‌بلند جدید خود، اکس‌سی۹۰ در نمایشگاه شانگهای، تمایلش به رقابت با شاسی‌بلندهای لوکس نظیر رنج‌روور را آشکار کرد. 
اکس‌سی‌۹۰ لوکس ولوو که پسوند «اکسلنس» به نامش اضافه شده دو صندلی مجزا در عقب دارد که به سیستم تهویه مطبوع و ماساژ مجهز شده است. میز تاشو، تصفیه هوا، یخچال، جالیوانی مخصوص مایعات گرم و سرد و لیوان‌های کریستال از جمله امکاناتی است که برای سرنشینان این ولوو فراهم شده است. 
ظاهر خودرو از بیرون تغییر چندانی نکرده، اما از روی قطعات آب کروم‌کاری شده می‌توان آن را از مدل معمولی اکس‌سی۹۰ مجزا کرد. 
ولوو هنوز قیمت این خودرو را اعلام نکرده اما مدیران این کارخانه می‌گویند این ماشین بسیار لوکس خواهد بود. لارس دانیلسون، مدیر بخش چین ولوو در نمایشگاه به خبرنگاران گفت اطمینان دارد که این ماشین به خوبی برند ولوو را نمایندگی خواهد کرد و «پیشرفت و برتری ما را در تکنولوژی، لوکس‌بودن و کیفیت نشان می‌دهد.» او گفته با استقبال خوبی که از این مدل شده، ولوو قصد دارد آن را به سطح تازه‌ای از بازار خودروهای لوکس معرفی کند. 

هدف ولوو از ساخت اکس‌سی۹۰ اکسلنس بیشتر خریداران چینی است. این کارخانه می‌داند که برداشت اروپایی‌ها از این مارک از چین متفاوت است و خریداران در بازار خانگی ولوو را مارکی «متواضع» میشناسند. با این حال ولوو اعلام کرده این مدل به بازارهای دیگر عرضه خواهد کرد. 

انتظار می‌رود ولوو در مدل سدان جدید خود اس‌۹۰ هم امکانات مشابهی را به خریداران عرضه کند. اس‌۹۰ قرار است در سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه شود. اگرچه مدیران ولوو گفته‌اند ارائه  خدمات مشابه در مدلهای دیگر منوط به فروش خوب این مدل لوکس از اکس‌سی۹۰‌ است. 
ولوو برای نمایش جدی بودنش در رقابت در کلاس خودروهای لوکس از ایده دیگری به نام «لژ» پرده برداشت. طراحان کارخانه سوئدی برای بازتر کردن جای پای سرنشین عقب، صندلی کنار راننده را با سازه‌ای عوض کرده‌اند که می‌تواند بسته به نیاز نقش میز آرایش یا نمایشگر ۱۷ اینچی را بازی کند و جا برای نگه داشتن وسایلی مانند کفش و ساعت دارد. 

توماس اینگلات، مدیر طراحی ولوو می‌گوید هدف این کارخانه از ساخت لژ این است که «نشان دهد از نیازهای مشتری‌های ثروتمند باخبر است و می‌تواند با کمک خلاقیت در طراحی فضایی برایشان فراهم کند که جای دیگری نمی‌توانند تجربه کنند.»
به گفته او «لژ برای کسانی طراحی شده که دائم در حال حرکتند و زندگی شلوغی دارند و از یک جلسه به جلسه دیگر می‌روند. آنها به فضایی لوکس نیاز دارند که قبل از جلسه بعدی اندکی استراحت کنند.»