لکسوس یکی از مهمترین مدلهای سالهای اخیر خود را با حضور آکیو تویودا، مدیر تویوتا در نمایشگاه دیترویت معرفی کرد. لکسوس ال سی ۵۰۰ یک کوپه پرقدرت است که لکسوس می‌خواهد با آن نه میزان فروش بلکه پرستیژ برند خود را بیشتر کند.

آکیو تویودا در سخنرانی خود هنگام رونمایی ال سی ۵۰۰ گفت که این خودرو برای شخص او بسیار مهم است. او حرفهای خبرنگاران را به یاد آورد هنگامی که پس از آغاز ریاست او از حوصله سر بر بودن ماشین‌های تویوتا و لکسوس انتقاد کرده بودند و اینکه چطور او به حرفهای آنها گوش داد و تلاش کرده در شش سال گذشته روند طراحی خودروهای شرکتش را عوض کند.

ال سی ۵۰۰ نتیجه نهایی این تلاش‌ها است. یک کوپه اسپرت با موتور هشت سیلندر پنج لیتری ۴۶۷ اسب بخاری که قیمتش از صد هزار دلار به بالا است.

لکسوس ال سی ۵۰۰

ال سی ۵۰۰ براساس کانسپت ال اف-ال سی ساخته شده که لکسوس آن را سه سال پیش در دیترویت رونمایی کرد. لکسوس این کانسپت را برای نمایش جهت گیری طراحی مدلهای آینده خود ساخته بود اما استقبال از این کانسپت آنقدر خوب بود که لکسوس تصمیم به تولید آن گرفت. تویودا میگوید همه تلاش مهندسان و طراحان لکسوس این بود که خودروی نهایی شبیه به کانسپت باشد و این کار آسانی نبود. سه سال طول کشید تا کانسپت به واقعیت تبدیل شود.

ال سی ۵۰۰ بر روی یک شاسی کاملا جدید ساخته می‌شود. نام این شاسی جی‌ای‌-ال (GA-L) است. جی ای-ال مخفف Global Architechture for Luxury vehicles است و قرار است مدلهای سدان لکسوس بر روی آن ساخته شود. اولین مدل بر روی این شاسی، لوکس‌ترین سدان لکسوس، ال اس است.

لکسوس بیست و پنج سال است در بازار خودروهای لوکس حضور دارد و سال گذشته توانست با پشت سر گذشتن مرسدس-بنز پس از ب ام و، پرفروش‌ترین خودروساز لوکس در بازار آمریکا باشد. با اینکه مدلهای شاسی بلند این کارخانه فروش بسیار خوبی دارند، وقتی نوبت به رقابت در بازار خودروهای بالای صد هزار دلار میرسد، لکسوس دست بالا را ندارد.

در این بخش از بازار علاوه بر توانایی‌های فنی، اعتبار برند است که حرف اول را میزند و اینجا است که لکسوس در برابر رقبای آلمانی‌اش کم می‌آورد.

لکسوس ال سی ۵۰۰

کارخانه ژاپنی می‌خواهد اعتماد به نفس خود را برای رقابت در بخش بالای بازار خودروهای لوکس نشان دهد و امیدوار است با عرضه ال‌سی۵۰۰ نگاه‌ خریداران را در این بازار به خود جلب کند.

با نگاهی به رقیبان آلمانی می‌توان این منطق را به راحتی درک کرد. مدلهایی نظیر اس‌ال یا کلاس اس کوپه جذابیتی در نگاه بیننده ایجاد میکند که در نهایت طرز فکر بیننده را نسبت به کل مارک شکل میدهد.

لکسوس به احتمال زیاد تعداد زیادی از مدل ال‌سی نخواهد فروخت اما همین باعث می‌شود هویت این مارک به عنوان یک مارک شیک و اختصاصی برای ثروتمندان در ذهن خریداران تثبیت شود.

لکسوس یک بار دیگر این کار را با سوپرکار ال‌اف‌ای کرد. خودرویی که ساختش نزدیک به یک دهه طول کشید و در تعدادی بسیار محدود تولید شد.

برخلاف ال‌اف‌ای که خودرویی بسیار نایاب و با تولید اندک بود، ال‌سی۵۰۰ از قطعات مشترک زیادی با مدلهای دیگر لکسوس استفاده می‌کند. لکسوس می‌گوید این خودرو اولین خودرویی است که به جعبه دنده ده سرعته اتوماتیک مجهز می‌شود و قادر است در کمتر از ۴.۵ ثانیه سرعتش را به ۹۶ کیلومتر در ساعت برساند.

در بازاری که لکسوس ال‌سی۵۰۰ به آن وارد می‌شود خودروهایی نظیر جگوار اف-تایپ و پورشه ۹۱۱ حضور دارند اما رقیب اصلی لکسوس در این بازار مرسدس کلاس اس کوپه و ب ام و سری ۶ کوپه است.

لکسوس وزن ماشین را اعلام نکرده اما می‌گوید این خودرو از کلاس اس کوپه سبک‌تر خواهد بود. همچنین به گفته این کارخانه سیستم اگزوز ماشین هوشمند است و بادگیر عقب آن متحرک خواهد بود. چرخ‌های ماشین ۲۰ اینچی است اما می‌توان برای آن چرخهای بزرگتر ۲۱ اینچی هم سفارش داد.