لکسوس با انتشار تصویری از کانسپت جدیدش، از رونمایی از این خودرو در نمایشگاه پاریس خبر داد. با این کانسپت لکسوس ساخت یک شاسی بلند کوچک را بررسی می‌کند. این مدل جدید احتمالا بر اساس تویوتا سی-اچ آر ساخته خواهد شد که قرار است سال آینده به بازار عرضه شود.

کارخانه ژاپنی هنوز به طور رسمی ساخت مدل تازه را تایید نکرده است. همراه با تصویری از پشت کانسپت یو اکس، لکسوس اعلام کرده این خودرو کار استودیوی طراحی‌اش در اروپا است و هدف از ساختش، به پیش بردن زبان طراحی «متحورانه» این کارخانه است.

به گفته لکسوس این خودرو با نگاهی به فن‌آوری‌های آینده ساخته شده و اتاقش با روش‌های «سنتی» و کار دست است.

کانسپت یو اکس اگرچه چهار در است اما فرم یک کوپه را دارد. برای تاکید بر این فرم دستگیره‌های درهای عقب مخفی شده است. در صورت تولید این خودرو لکسوس یک پله دیگر در بازار پایین‌تر خواهد آمد. در حال حاضر سری ان‌اکس کوچکترین شاسی بلند لکسوس است.

صندلی لکسوس

خودرویی برای جوانان شهری

تویوتا براساس همین شاسی مدل سی‌-اچ آر را قرار است به بازار عرضه کند. سی-اچ‌ار که مخفف (Coupe-High Rider) است، تلاشی از سوی کارخانه‌ ژاپنی برای عرضه مدلهای هیجان انگیز است. مدلهایی که توجه  خریداران جوان‌تر را به سمت این مارک جلب کند.

به نظر می‌رسد لکسوس هم می‌خواهد از نتیجه این تلاش بهره‌ ببرد. این شرکت در اطلاعیه‌اش نوشته یو اکس با هدف جلب توجه رانندگانی طراحی شده که «شهرنشین و مترقی است که در دنیای اینترنت زندگی می‌کند.»

علاوه بر این کانسپت، لکسوس در اطلاعیه جداگانه‌ای اعلام کرد در نمایشگاه پاریس از طرح یک صندلی خودرو (عکس بالا) هم رونمایی خواهد کرد. این صندلی با الهام از ستون فقرات انسان طراحی شده و به گفته لکسوس تکان‌های سر راننده و سرنشینان را به حداقل می‌رساند و به این ترتیب سرنشینان دید بهتری خواهند داشت.

مدل جدید سدان اسپرت آی اس و مدل اسپرت ان اکس و مدل جدیدی از لوکس‌ترین خودروی خود، ال سی را در پاریس به نمایش خواهد گذاشت.