چند روز پیش از آغاز دو نمایشگاه خودرو در پکن و نیویورک، لکسوس از مهمترین مدلی که قصد دارد در این نمایشگاه‌ها رونمایی کند پرده برداشت. جدیدترین خودروی کارخانه ژاپنی یک شاسی بلند کوچک به نام NX است که با  آئودی Q5 و ب ام و X3 رقابت خواهد کرد.

لکسوس پیشتر در نمایشگاه فرانکفورت کانسپت LF-NX را نمایش داده بود که قرار بود الگوی ساخت این خودرو باشد. هنگام عرضه این کانسپت نظرهای متفاوت و بعضا منفی درباره آن مطرح شد. ظاهر NX به کانسپت شبیه است اما زوایا و سطوح ماشین واقعی‌تر شده و کمتر جنجالی است. جلوپنجره جدید و مهیب لکسوس  مهمترین عنصر بصری در جلوی ماشین و شاید کل خودرو است. چراغهای جلو تا حد ممکن باریک شده و نواری از لامپ‌های ال‌ائی‌دی در زیر آن قرار داده شده است که در طول روز روشن است.

اشتراک با تویوتا راو۴

ابعاد خودرو هم اندازه تویوتا RAV4 است و از مدل RX ، شاسی بلند محبوب لکسوس، کمی کوچکتر است. ساختار فنی خودرو هم با تویوتا RAV 4 اشتراک زیادی دارد.

NX با سه موتور مختلف عرضه می‌شود. کم مصرف ترین مدل NX300h است که موتوری هیبرید دارد. این سیستم ترکیبی از یک موتور ۲.۵ لیتری چهار سیلندر و جعبه دنده CVT است که حدود ۲۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند.

لکسوس با مدل NX200t برای اولین بار در مدلهای لکسوس یک موتور دو لیتری توربو عرضه کرده است. گفته می‌شود قدرت این موتور بیشتر از ۲۰۰ اسب بخار است و نیرویش با یک جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک به چرخها وصل می‌شود.

سومین موتور دولیتری بنزینی است که در مدل NX200 عرضه می‌شود. همه مدلها را می‌توان با سیستم دیفرانسیل جلو یا دو دیفرانسیل سفارش داد.

داخل خودرو به تجهیزات لوکس همیشگی لکسوس مجهز شده است. برای اولین بار لکسوس سیستم شارژ بی‌سیم برای دستگاه‌هایی نظیر تلفن همراه را عرضه کرده است. صفحه لمسی نمایشگر و کنترل لمسی آن هم تغییر کرده است. اطلاعات خودرو بر روی شیشه جلو و روبروی راننده نمایش داده می‌شود و اطراف ماشین دوربین نصب شده تا نقاط کور را به راننده نشان دهد.