لکسوس با رونمایی از نسل آینده GS از تغییرات چهره و طراحی داخلی مدل‌های این کارخانه در سال‌های آینده خبر داد. 
این مدل تازه که از اوایل سال ۲۰۱۲ به فروش خواهد رسید تنها با دو موتور شش سیلندر بنزینی و شش سیلندر هایبرید عرضه می‌شود. 
لکسوس در دو نسل قبلی این مدل یک موتور هشت سیلندر هم روی این ماشین سوار می‌کرد اما به دلیل فروش اندک این موتور (حدود ده درصد) لکسوس تصمیم گرفته است این موتور را در نسل بعدی حذف کند.
سه مدل GS تا کنون تأیید شده است. GS450h که ترکیبی از یک موتور شش سیلندر سه و نیم لیتری با قدرت حدود ۳۰۰ اسب بخار وا یک موتور الکتریکی است. GS250 که با موتور دو و نیم لیتری شش سیلندر عرضه می‌شود و مدل GS350  که برای بازار آمریکا در نظر گرفته شده است. 
GS350 که موتور سه و نیم لیتری شش سیلندر روی آن سوار می‌شود می‌تواند با جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک خود در فاصله ۵.۷ ثانیه سرعتش را از صفر به صد کیلومتر در ساعت برساند.
همه مدل‌ها را می‌توان دیفرانسیل عقب یا دو دیفرانسیل سفارش داد. همینطور گفته می‌شود در آینده لکسوس ممکن است یک موتور دیزل هم برای این ماشین معرفی کند تا از رقبای آلمانی خود عقب نباشد. 
لکسوس سالانه حدود هفت هزار دستگاه از این خودرو در آمریکا می‌فروشد اما در اروپا تحت فشار شدید رقبای آلمانی خود یعنی ب ام و سری ۵، مرسدس بنز کلاس E و آئودی A6 است. 
شاید برای همین لکسوس نسل آینده ماشین را با ظاهری اسپرت تر از نسل فعلی طراحی کرده و احتمالاً مدل F آن که پاییز سال آینده در لاس وگاس به نمایش در خواهد آمد، رقیبی جدی‌تر برای سری M ب ام و، مرسدس بنز AMG  خواهد بود. 
لکسوس می‌گوید که داخل ماشین را بهتر از نسل فعلی طراحی کرده است. مشتریان این شرکت ژاپنی می‌توانند داخل ماشین خود را با دو نوع نورپردازی و سه نوع چوب مختلف سفارش دهند. 
دوربین پارک عقب به طور استاندارد روی ماشین سوار می‌شود و نمایشگری که در وسط داشبورد قرار گرفته ۱۲.۳ اینچ است. 
امکانات ایمنی این ماشین با کلاس S مرسدس بنز یکی است. ده ایربگِ، سیستم تشخیص احتمال تصادف، سیستم بررسی نقاط کور آینه‌های ماشین، سیستم کروز کنترل مجهز به رادار و سیستمی که ماشین را بین دو خط جاده نگه می‌دارد از جمله امکانات ایمنی این ماشین است. 
لکسوس این ماشین را در نمایشگاه کنکور دلگانس در پبل بیچ کالیفرنیا رونمایی کرد اما نمونه هایبرید این ماشین را در نمایشگاه خودرو فرانکفورت نمایش خواهد داد.