لینکلن با رونمایی از کانسپت کنتینانتال و اعلام خبر بازگشت این مدل بعد از بیش از یک دهه، اجازه نداد نمایشگاه نیویورک تنها عرصه‌ای برای نمایش مدل جدید کادیلاک باشد. اما پای لینکلن با نمایش این خودرو به جنجالی دیگر باز شد. 
سیزده سال پیش و پس از چند سال فروش کم، لینکلن در سال ۲۰۰۲ لینکلن تولید مدل کنتینانتال را متوقف کرد. ال‌اس، مدل بعدی که قرار بود جای کنتینانتال را بگیرد هم در برابر رقیبان آلمانی و ژاپنی کم فروغ بود و در نهایت جای خود را به مدل ام‌کی‌اس داد. ام‌کی‌اس هم سرنوشتی مشابه داشت و نه بازار از آن استقبال کرد و نه توجه منتقدان و روزنامه‌نگاران را به خود جلب کرد. 
لینکلن حالا با تفکری تازه قصد دارد جای از دست رفته خود را در بازار سدان‌های لوکس‌ بگیرد. به علاوه فورد به هیچ وجه نمی‌خواهد صحنه را برای کادیلاک خالی بگذارد تا برنامه تحولی که به تازگی آغاز کرده بدون چالش به پیش ببرد. 
نگاه لینکلن و صاحبش فورد بیشتر از بازار آمریکا به بازار چین دوخته شده است. برای خریداران چینی لینکلن یادآور هالیوود و ماشین روسای جمهوری آمریکا است و اعتبار خوبی در این بازار دارد. لینکلن در نمایشگاه نیویورک همزمان با رونمایی از کانسپتش اعلام کرد کنتینانتال را از سال آینده به بازار عرضه خواهد کرد. 

اما به جای بازگشت مدلی بعد از بیش از یک دهه یا رقابت سنتی فورد و جنرال موتورز در بازار خودروهای لوکس، این شباهت زیاد کنتینانتال با بنتلی فلایینگ اسپر بود که توجه جلب کرد. پس از رونمایی خودرو، لوک دانکرولک، مدیر طراحی بنتلی در فیس‌بوک خود به طعنه به دیوید وودهاوس، مدیر طراحی لینکلن نوشت «آیا می‌خواهید ابزار و قالب‌ها را هم برایتان بفرستیم؟». او همچنین در ادامه نوشت «اگر من به جای شما بودم اسم این کانسپت را فلایینگ اسپر می‌گذاشتم و چراغ‌های گرد را هم نگه می‌داشتم»
انتقاد از فورد به خاطر تقلید در طراحی تازه نیست. همزمان با رونمایی از مدل جدید فیوژن، همه طراحان این کارخانه را متهم کردند که در طراحی خودرو از آستون مارتین الگوبرداری کرده است. پیش‌تر در سال ۲۰۰۵ هم گفته شد که فورد ۵۰۰ بسیار به فولکس‌واگن پاسات شبیه است. 
شباهت فورد با بنتلی بی‌علت نیست. فورد برخلاف کادیلاک که رویکردی آلمانی را در طراحی سی‌تی‌۶ به کار گرفته بیشتر با تفکر انگلیسی طراحی شده است. مارک فیلدز، مدیر فورد هنگام رونمایی کنتینانتال گفت این خودرو «بهترین تعریف از ماشین لوکس است.»

جزییات زیادی درباره امکانات فنی این ماشین داده نشده است. تنها می‌دانیم که قوای محرکه آن سه لیتری، شش سیلندر و از موتورهای اکوبوست فورد است. لینکلن می‌گوید بخش‌های زیادی از کانسپت در مدل اصلی که سال آینده به بازار خواهد آمد هم دیده خواهد شد. از جمله جلوپنجره، که قرار است چهره جدید مدلهای دیگر لینکلن هم باشد. 
از جمله تکنولوژی‌هایی که در خودرو قرار داده شده، سنسورهایی است که نزدیک شدن راننده را تشخیص می‌دهد و ماشین به گفته کارخانه به راننده «خوش آمد» می‌گوید. صندلی‌ها هم به گفته این کارخانه در سی‌حالت مختلف قابل تنظیم است و منحصر به فرد است. برای سرنشینان در عقب میزی گذاشته شده که بتوانند تبلت خود را روی آن قرار دهند و امکان کنترل سیستم تهویه مطبوع هم در عقب خودرو قرار داده شده است. 
شاید جنجال خبری بر سر شباهت این لینکلن با بنتلی چندان هم برای این مدل بد نباشد. اگر وعده‌ای که این کارخانه با کانسپت خود داده سال آینده در مدلی که به روی خط تولید می‌رود عملی شود، خریداران با ایده یک بنتلی با قیمتی ارزان به این خودرو نگاه خواهند کرد. مخصوصا در چین که کپی‌ کردن در بین خودروسازان چندان کار عجیب و بدی نیست.