لینکلن در نمایشگاه نیویورک با رونمایی از یک کانسپت، چهره نسل جدید مدل «نویگیتور» (Navigator) را نمایش داد. لینکلن در این کانسپت با انتخاب رویکردی کاملا متفاوت با کادیلاک می‌خواهد بخشی از فروش مدل اسکلید، شاسی بلند پرفروش آمریکا را از آن خود کند.

مدیران لینکلن می‌گویند این کانسپت «شباهت زیادی» به نسل جدید نویگیتور خواهد داشت که قرار است اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی به بازار عرضه شود. درهای این کانسپت بدون شک در مدل اصلی نویگیتور دیده نخواهد شد و دیوید وودهاوس،مدیر طراحی لینکلن می‌گوید درها فقط برای نمایش بهتر داخل خودرو به این شکل طراحی شده است.

داخل خودرو بسیار با مدل کنونی نویگیتور متفاوت است. لینکلن داشبورد خودرو را بسیار ساده کرده است و دگمه‌های زیادی روی داشبور دیده نمی‌شود و برخی کنترل‌ها به کنسول وسط منتقل شده که بین دو ردیف صندلی کشیده شد هاست. از بخش‌های جالب دگمه‌های دنده است که به صورت افقی روی داشبورد قرار داده شده است. طراحی داشبورد با تاکید بر استفاده از چوب شبیه به خودروهای لوکس انگلیسی است.

لینکلن نویگیتور کانسپت

برای لینکلن چندان مهم نیست به خودروسازان لوکس انگلیسی شبیه باشد. همه توجه آنها این است که تا حد ممکن باکادیلاک متفاوت باشند. لینکلن کانسپت نویگیتور را هم مانند مدل کنتینانتال، که پارسال در نیویورک رونمایی شد، براساس فلسفه طراحی جدیدش به نام «لوکس آرام» طراحی کرده است.

کومار گالوترا، مدیر لینکلن می‌گوید «فسلفه طراحی ما چه در داخل و چه در خارج خودرو بسیار با کادیلاک متفاوت است. ما به جای خودروهایی خشن، میخواهیم ماشینهایی زیبا و شیک بسازیم.»

دیوید وودهاوس،‌ مدیر طراحی لینکلن می‌گوید «به نظر می‌رسد کار رقبای ما ترساندن مردم است. این با کار ما بسیار متفاوت است.»

لینکلن نویگیتور کانسپت

این حرف‌ها ممکن است توجه بیشتری به خودروی جدید و رقابت سنتی دو کارخانه آمریکایی جلب کند، اما لینکلن برای شکست رقیبش در جنرال موتورز راه درازی در پیش دارد. کادیلاک سال گذشته در آمریکا، مهمترین بازار شاسی بلندهای بزرگ، ۳۵ هزار و ۹۲۱ دستگاه اسکلید فروخت. همزمان فروش لینکلن نویگیتور ۱۱ هزار و ۹۶۴ دستگاه بود.

لینکلن امیدوار است با این کانسپت و جنگ روانی با کادیلاک به اندازه کافی برای مدل جدید نویگیتور توجه جلب کند. تجربه مشابه با سدان کنتینانتال به نظر برای این کارخانه موفق بود. لینکلن مدل کنتینانتال را یک سال بعد از یک کانسپت جنجالی به بازار معرفی کرد و حالا می‌گوید سی هزار نفر برای خرید این خودرو ابراز علاقه کرده‌اند.