مارک وبر، راننده تیم ردبول با سبقت از فرناندو آلونسو از تیم فراری در دورهای آخر در مسابقه فرمول یک سیلورستون در بریتانیا پیروز شد. بعد از  او  و آلونسو، سباستین فتل راننده دیگر تیم ردبول به مقام سوم رسید.
آلونسو که در زمان‌گیری روز شنبه خط اول را گرفته بود با آغاز مسابقه از دیگران پیش افتاد و تا دورهای آخر توانست پیشتازی را حفظ کرد اما مارک وبر که او هم در طول مسابقه در تعقیب راننده اسپانیایی بود با استراتژی بهتری در انتخاب لاستیک، چهار دور مانده به پایان مسابقه، از آلونسو سبقت گرفت.
دو راننده مک‌لارن روز خوبی نداشتند. لوئیس همیلتون با زحمت توانست مقام هشتم را کسب کند و جنسن باتن دهم شد.
مک‌لارن سریعترین ماشین را در آغاز فصل داشت اما به نظر می‌رسد تغییراتی که تیمهای فراری و ردبول در مسابقات اخیر در ماشینشان داده‌اند سرعتشان بسیار بهتر کرده ولی مک‌لارن نتوانسته همپای آنها کیفیت ماشینش را بهتر کند. مهندسان تیم مک‌لارن اکنون باید حسابی نگران باشند. تیم بریتانیایی در پیست کم سرعت والنسیا ضعیف بود و امروز هم در پیست پرسرعت سیلورستون هم نتوانست نتیجه خوبی بگیرد. در صورت ادامه این وضع امید هملیتون برای کسب قهرمانی در این فصل کمرنگ‌تر خواهد شد.

در رده‌بندی رانندگان، او اکنون با ۳۷ امتیاز فاصله با نفر اول، فرناندو آلونسو، در رده چهارم قرار دارد. اگرچه با نتایجی که در این فصل تاکنون به دست آمده، آلونسو حاشیه امنیت زیادی ندارد. مارک وبر استرالیایی، اکنون تنها با سیزده امتیاز اختلاف دوم است و سباستین فتل با فاصله کمی از او در مکان سوم قرار دارد.
نوع لاستیک و زمان تعویض آن در مسابقه به شدت در تعیین برنده مسابقات در این فصل تاثیر گذاشته است. در مسابقه سیلورستون هم  نتیجه نبرد وبر و آلونسو را لاستیک‌های پیرلی تعیین کرد. آلونسو مسابقه را با لاستیک‌های با مواد سخت آغاز کرد و ردبول با لاستیک‌های نرم شروع کرد. 
این باعث شد که بعد از آخرین تعویض لاستیک و در دورهای پایانی، ردبول با لاستیک‌های سخت رانندگی کند و آلونسو لاستیک‌های نرمش را به کار گیرد. شرایط مسابقه نشان داد که تصمیم وبر درست‌تر بود و او توانست در هشت دور چهار ثانیه فاصله‌اش را با آلونسو کم کند و از او جلو بزند.
اکنون وبر و آلونسو تنها رانندگانی هستند که در این فصل دو پیروزی به دست آورده‌اند. در رده‌بندی تیمی اکنون ردبول با ۲۱۶ امتیاز اول است، فراری با ۱۵۲ امتیاز دوم و لوتوس با ۱۴۴ امتیاز در رده سوم قرار دارد. مک‌لارن هم با دو امتیاز اختلاف با لوتوس در رده چهارم است.
مسابقه بعدی اول مرداد در هاکنهایم آلمان برگزار می‌شود