مازراتی در نمایشگاه ژنو از کانسپتی رونمایی کرد که به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس این کارخانه ساخته شده است. به گفته کارخانه، این کانسپت که نامش «آلفیه‌ری» است، مسیر مازراتی را در سده آینده نشان می‌دهد. 
در حالی که عکس و اطلاعات مدلهای جدیدی که قرار بود امسال در نمایشگاه ژنو رونمایی شود کم و بیش پیش از نمایشگاه یا به طور رسمی و یا شایعه منتشر شده بود، بازدیدکنندگان و اهالی صنعت خودرو هیچ ایده‌ای از آنچه مازراتی قرار است نمایش دهد نداشتند. 
آلفیه‌ری در نگاه اول یادآور مدل کلاسیک A6 GCS-53 است. خودروی اسپرتی که مازراتی بین سالهای ۱۹۵۳ تا ۱۹۵۵ پنجاه و دو دستگاه از آن را ساخت و استودیوهای طراحی معروف ایتالیا بر روی آن اتاقهای بسیار زیبایی ساختند. 
نام این خودرو هم از نام کوچک آلفیه‌ری مازراتی گرفته شده است. مهندسی که صد سال پیش در شهر بولونا در ایتالیا کارگاهی را تاسیس کرد و با کمک پنج برادرش آن را به کارخانه‌ای تبدیل کرد که اکنون خودروهای مازراتی را تولید می‌کند. 
با این حال این کارخانه می‌گوید آلفیه‌ری فقط با نگاه به گذشته ساخته نشده است و در عوض «آزمونی برای مسیر آینده طراحی» در این کارخانه است. انتخاب یک ماشین کوپه برای جشن صدسالگی مازراتی یک دلیل دیگر هم دارد. مازراتی این روزها به خاطر فروش سدان‌های گیبلی و کواتروپورته در جهان مشهور شده است و شاید مدیرانش می‌خواستند با این کانسپت کوپه سابقه طولانی مازراتی در مسابقات اتومبیلرانی را به خریداران امروز محصولاتشان یادآوری کنند. 
آلفیه‌ری یک کوپه است که بر روی پلتفرم کوتاه شده مازراتی «گرن توریزمو ام سی استرادیل» ساخته شده است. طول ماشین ۴۵۹۰ میلی‌متر، عرضش ۱۹۳۰ میلی‌متر و ارتفاعش ۱۲۸۰ میلی‌متر است. 

فاصله بین دو محور ۲۴ سانتی‌متر از گرن توریزمو کمتر شده  و به ۲۷۰۰ میلی‌متر رسیده است. به همین خاطر تقسیم وزن ماشین از مدل گرن‌توریزمو بهتر است.
ماشین از موتور ۴.۷ لیتری هشت سیلندر گرن‌توریزمو نیرو می‌گیرد. این موتور ۴۶۶ اسب بخار در ۷۰۰۰ دور در دقیقه نیرو و ۳۸۳ پوند بر فوت در ۴۷۵۰ دور در دقیقه گشتاور تولید می‌کند. نیروی موتور از طریق جعبه دنده «دستی روباتیک» شش سرعته مازراتی به چرخ‌ها منتقل می‌شود. 
داخل خودرو با الهام از مازراتی ۵۰۰۰ جی‌تی، یک مدل کلاسیک دیگر از کارخانه ایتالیایی ساخته شده است. اتاق ماشین فرم ۲+۲ دارد و برای دو سرنشین بزرگ در جلو و دو سرنشین کودک در ردیف عقب جا دارد. 
مازراتی می‌گوید کف ماشین را با موادی ساخته تا شبیه به فلز اکسید شده باشد و به این ترتیب ماشین‌های مسابقه‌ای دهه پنجاه را به یاد آورد. به جای نمایشگرهای معمولی، طراحان مازارتی از یک نمایشگر تی‌اف‌تی استفاده کرده‌اند. 
مازراتی به طور رسمی تولید خودرویی براساس این کانسپت را تایید نکرده است اما احتمال ساخت یک کوپه کوچکتر از گرن‌توریزمو در این کارخانه وجود دارد و در این صورت این ماشین با جگوار اف-تایپ و پورشه ۹۱۱ رقابت خواهد کرد.