مازراتی قصد دارد تا سال ۲۰۱۵ براساس آلفارومئو 4C خودروی اسپرت موتور وسطی تولید کند که با پورشه ۹۱۱ رقابت خواهد کرد. 
کارخانه ایتالیایی هنوز این خبر را به طور رسمی اعلام نکرده است اما مدیران مازراتی به طور ضمنی اعلام کرده‌اند ساخت چنین خودرویی برای اجرای برنامه‌های بلند‌مدت آن‌ها حیاتی است. 
هارارلد وستر، مدیر مازراتی به مجله انگلیسی اتوکار گفته است «ما در حال حاضر تنها در ۲۱ درصد از بازار خودروهای اسپرت لوکس حضور داریم، اما قصدمان این است تا سال ۲۰۱۵ صد در صد بازار را پوشش دهیم.» رسیدن به چنین هدفی بدون عرضه رقیبی برای پورشه ۹۱۱ امکانپذیر نیست. 
معلوم نیست نام این مدل چه باشد اما گفته می‌شود احتمال دارد این ماشین موتور وسط با نام گرن‌اسپورت عرضه شود. دو موتور شش سیلندر و هشت سیلندر با قدرت ۴۵۰ اسب بخار و ۵۵۰ اسب بخار برای این خودرو در نظر گرفته شده و وزن آن از ۱۴۰۰ کیلوگرم کمتر خواهد بود. 

احتمالاً موتور شش سیلندر دیفرانسیل عقب خواهد بود و برای موتور هشت سیلندر سیستم دو دیفرانسیل قابل سفارش است. با توجه به رابطه نزدیک فراری و مازراتی به احتمال زیاد جعبه دنده با کلاچ دوگانه هم به احتمال زیاد در این خودرو دیده می‌شود. به احتمال زیاد قیمت این ماشین باید از ماشین‌های هشت سیلندر فراری کمتر باشد.
مازراتی می‌خواهد تا سه سال دیگر فروش سالانه خود را به پنجاه هزار دستگاه در سال برساند. برای رسیدن به این تعداد مازراتی یک خودروی شاسی بلند به نام لوانته {+}، یک خودرو در ابعاد ب ام و سری ۵ به نام گیبلی {+}، نسل جدید مدل کواتروپورته {+} و این خودروی موتور وسط را به بازار عرضه خواهد کرد.