دفتر تعیین ارزش گمرک ایران ارزش پایه  تعدادی از خودروهای مازراتی را که قرار است به زودی در ایران فروخته شود اعلام کرد. بر اساس این قیمت‌ها و با نرخ دلار ۱۷۰۰ تومان، قیمت این خودروها بین ۴۴۴ میلیون تا ۵۳۴ میلیون تومان تخمین زده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا گران‌ قیمت‌ترین مازراتی مدل گرن‌کابریو اسپورت با قیمت ۱۴۹ هزار و ۶۰۰ دلار است. بعد از این خودرو کواتروپورته با قیمت ۱۴۶ هزار و ۸۵۰ دلار و گرن‌کابریو با قیمت ۱۴۲ هزار و ۴۰۰ دلار قرار دارد.

ارزش پایه مازراتی کواتروپورته اسپورت GTS  نیز ۱۴۲ هزار و ۴۰۰ دلار تعیین شده است.

قیمت ارزش پایه سایر مدلهای مازراتی بین ۱۱۷ هزار و ۶۰۰ تا ۱۴۲ هزار و ۴۰۰ دلار تعیین شد. کلیه این قیمتها بدون احتساب تعرفه ۱۱۰ درصدی واردات خودرو به کشور و هزینه‌هایی مانند شماره‌گذاری خودرو است.

خودروهای وارداتی مازراتی به ایران شامل انواع‌ مدلهای گرن کابریو، کواتروپورته و گرن توریسمو می‌شود.

با احتساب تعرفه ۱۱۰ درصدی واردات و شماره‌گذاری و دلار ۱۲۲۶ تومانی گران‌ترین خودروی مازراتی بعد از ورود به ایران قیمتی معادل حداقل ۳۸۵ میلیون تومان خواهد داشت. این در حالی است که با در نظر گرفتن قیمت ۱۷۰۰ تومان برای دلار این حداقل قیمت به ۵۳۴ میلیون تومان می‌رسد.

همچنین ارزان‌ترین خودرو مازراتی که ارزش پایه آن ۱۱۷ هزار و ۶۰۰ دلار اعلام شده بعد از ورود به بازار ایران با قیمت دلار ۱۷۰۰ تومان حداقل ۴۴۴ میلیون تومان قیمت خواهد داشت.