شرکت هوانوردی ترافیوجیا در نمایشگاه خودرو نیویورک از خودرویی به‌نام ترنزیشن رونمایی کرد که با این‌که هنوز با آرزوی دیرینه و کودکانه استفاده از «دنده هوایی» در ترافیک شهری فاصله دارد، اما واقعا یک ماشین پرنده است.
کارل دیتریش، مدیر اجرایی پروژه ساخت این خودرو پرنده می‌گوید اداره فدرال هوانوردی آمریکا این خودرو را تایید کرده اما «هنوز در مرحله‌ای نیست که راننده با دیدن ترافیک بتواند دکمه‌ای را فشار دهد و درجا بلند شود».

کلیف آلن، قائم‌مقام بخش فروش ترافیوجیا، که خود مدرس رسمی خلبانی است می‌گوید راننده‌ ترنزیشن باید علاوه بر گواهینامه رانندگی، گواهینامه خلبانی با تجربه دست کم بیست ساعت پرواز داشته باشد.
عرض ماشین با بال‌های بسته دو و نیم متر است که به راحتی می‌توان آن را در پارکینگ خانه پارک کرد و آن را در جاده تا فرودگاه راند. با بال‌های باز عرض این ماشین هشت متر است و  می‌تواند از باندی به طول ۷۶۳ متر پرواز کند. در ایالات متحده آمریکا بیش از پنج هزار فرودگاه وجود دارد که برای این ماشین مناسب است. 

حداکثر سرعت ترنزیشن۱۶۰ کیلومتر در ساعت است و می‌تواند تا ۷۸۷ کیلومتر پرواز کند. مصرف سوخت این خودرو پرنده در حالت رانندگی ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر و ۱۱.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در حالت پرواز اعلام شده است.
قیمت این خودرو پرنده ۲۷۹ هزار دلار است و سال آینده میلادی به بازار خواهد آمد. تا کنون ۹۵ نفر با پرداخت ده هزاردلار پیش پرداخت، برای خرید این ماشین ثبت نام کرده‌اند. تاکنون ماشین‌های پرنده سابقه خوبی در موفقیت تجاری نداشته‌اند اما مدیران ترافوجیا می‌گویند فروش سالانه پانصد دستگاه از این خودرو اگرچه خوش‌بینانه به نظر می‌رسد اما امکانپذیر است.